AĞLAR ONARILIYOR; HAZIRLIKLAR SÜRÜYOR!

Gündem 24 Ekim 2018 13:06
Videoyu Aç AĞLAR ONARILIYOR; HAZIRLIKLAR SÜRÜYOR!
A
a
Batı Karadeniz Bölgesi'nin en önemli limanlarından Düzce'nin Akçakoca ilçesinde balıkçılar, palamudun azalması nedeniyle hamsi avına çıkmaya hazırlanıyor.
 
Son yılların en bol palamut sezonu geçiren balıkçılar, su sıcaklığının düşmesi nedeniyle az miktarda palamutla limana dönüyor. Balıkçılar, palamut ağlarını limana bırakarak hamsi ağlarını onarıyor. 
Akçakoca Su Ürünleri Kooperatifi Başkanı Mustafa Karakaş, AA muhabirine yaptığı açıklamada, son iki günde palamut avcılığında düşüş yaşandığını söyledi.
Karakaş, genel anlamda iyi bir sezon geçirdiklerini anlatarak, "Bu sene bereketli bir palamut sezonu geçirdik. Şu anda palamut azalmış durumda." dedi.
Balıkçıların diğer balık türlerinin avına yöneldiğini dile getiren Karakaş, “Şu anda lüfer, çinekop, az da olsa hamsi var. Önümüzdeki günlerde Karayel fırtınası bekliyoruz. Artık hamsi bekliyoruz. Yakın zamanda hamsinin de çıkacağını bekliyoruz. Şimdiye kadar istavrit, çinekop ve palamut avcılığı yapıldı. Bundan sonra, palamut azaldığı için balıkçılar hamsinin peşine düşecektir” diye konuştu.
Karakaş, avcılığın hava şartlarına bağlı olduğuna işaret ederek, palamut avcılığının en fazla 15 Kasım'a kadar yapılabileceğini, bu tarihten sonra balıkçıların hamsi, lüfer, çinekop ve istavrite yoğunlaşacağını sözlerine ekledi.

 
1000
icon

Henüz yorum yapılmadı,
İlk Yorum yapan siz olun...

yazarlar YAZARLAR
alinti yazarlar ALINTI YAZARLAR
editörün seçtikleri EDİTÖRÜN SEÇTİKLERİ
hava durumu HAVA DURUMU
anket ANKET

Sitemiz yenilendi, tasarımı sizce nasıl ?

e-gazete E-GAZETE
sayfalar SAYFALAR
arşiv HABER ARŞİVİ
linkler LİNKLER
duyurular DUYURULAR
Bu haber ilginizi çekebilir! Kapat

Düzce Manşet Gazetesi - Düzce Asayiş Güncel Sağlık Eğitim Siyaset Spor Haberleri