AĞIR TOPLAR SAHAYA DÖNÜYOR

Gündem 30 Nisan 2018 16:05
Videoyu Aç AĞIR TOPLAR SAHAYA DÖNÜYOR
A
a

24 Haziran'a kilitlenen siyasi partilerde gözler ağır toplara çevrildi. Tüm bakanların milletvekili adayı olması yönünde AK Parti'de alınan kararı doğrultusunda Bilim, Sanayi ve Teknoloji Bakanı Faruk Özlü'nün adaylık başvurusu yapacağı öğrenildi. Diğer taraftan 2015 Genel Seçimleri'nde CHP'nin 1. sıra Düzce Milletvekili Adayı olan Zafer Teber adaylık konusunda Düzce'de istişarelere başladı. Daha önce MHP'den milletvekili ve belediye başkanlığı için aday gösterilen Ömer Küçük'ün de yeniden aday adaylığı başvurusu yapacağı öğrenildi.

Partilerde aday adayı hareketliliği sürüyor. Milletvekili olabilmek için başvuruda bulunanlara her geçen gün yenileri eklenirken, halk tarafından tanınan ve oy potansiyeli yüksek olan kişilerin adı yeniden telaffuz edilmeye başlandı.

Teber'in aday adayı olması gündemde...
MHP kanadında yaşanan 'Ömer Küçük' hamlesinin ardından 1 Kasım 2015 Genel Seçimleri'nde Düzce'de yüzde 16.4 gibi CHP'ye hatrı sayılır bir oy kazandırılmasında önemli rol oynayan 1. sıra Milletvekili Adayı Zafer Teber'in de aday adayı olması gündemde...

Düzce'de önemli bir destek görmüştü
1960 yılında Düzce'de doğan Teber, ilk, orta ve lise eğitimini kentte tamamladı. Gazi Üniversitesi'den mezun olduktan sonra çeşitli kurumlarda yöneticilik yapan Teber, 2015 seçimlerinde Düzce'de önemli bir destek görmüştü.

İsitşarelere başladı
24 Haziran'da yapılacak seçimler için il başkanlığı görevinden istifa eden Zekeriya Tozan'ın ardından adaylık için adı geçen 2. isim olan Teber'in şu günlerde Düzce'de olduğu ve adaylık konusunda görüşmelerde bulunduğu öğrenildi.

Çoğu partili aday görmek istiyor
Teber'i milletvekili olarak görmek isteyen partililerin aday adayı olması yönünde direttiği bilgisi edinilirken, yoğun bir istişare trafiğinden sonra Teber'in kesin kararını vereceği bildirildi.

Bakan Özlü de başvuru yapacak
Diğer taraftan AK Parti'de adaylıkları merak konusu olan Bilim, Sanayi ve Teknoloji Bakanı Faruk Özlü ile Milletvekili Fevai Arslan'ın da son başvuru tarihi olan 2 Mayıs'a kadar aday adaylığı başvurusu yapması bekleniyor. 3 döneme takılmayan Arslan'ın bugüne kadar başvuru yapmaması "Aday adayı olmayacak mı?" sorusunu akıllara getirse de yeniden başvuru yapması yüksek ihtimal olarak görülüyor. Yine AK Parti'nin, tüm bakanların milletvekili adayı olması yönünde aldığı karar doğrultusunda başvuru belgesi hazır olan Bakan Faruk Özlü'nün de yurtdışından döner dönmez genel merkeze başvurusunu yapacağı öğrenildi.

1000
icon

Henüz yorum yapılmadı,
İlk Yorum yapan siz olun...

yazarlar YAZARLAR
alinti yazarlar ALINTI YAZARLAR
hava durumu HAVA DURUMU
anket ANKET

Sitemiz yenilendi, tasarımı sizce nasıl ?

e-gazete E-GAZETE
sayfalar SAYFALAR
arşiv HABER ARŞİVİ
linkler LİNKLER
duyurular DUYURULAR
Bu haber ilginizi çekebilir! Kapat


Düzce Manşet Gazetesi - Düzce Asayiş Güncel Sağlık Eğitim Siyaset Spor Haberleri