AFETZEDELER HELİKOPTER İLE KURTARILDI

Asayiş 18 Temmuz 2019 11:47
Videoyu Aç AFETZEDELER HELİKOPTER İLE KURTARILDI
A
a

Cumayeri ilçesine bağlı Dokuzdeğirmen Köyü’nde yaşanan afetlerden dolayı 12 kişi bir evin çatısında mahsur kaldı. Grubun içinde 1 yaralı ve 1 sara nöbeti geçiren hastanın olduğu ve ayrıca aynı köyde bir de astım atağı geçiren vatandaşın olduğunun öğrenilmesi üzerine bölgeye sevk edilen ambulanslar kapanan yollar nedeniyle köye giremedi. Helikopterle sabah saatlerinde kurtarılan

Düzce’nin Cumayeri ilçesinde meydana gelen sel ve heyelan afetinde Dokuzdeğirmen köyünde yaşayan 12 kişi mahsur kaldı. Aralarında 1 yaralı ve 1 sara nöbeti geçiren hastanın olduğu grup bir evin çatısına sığındı.
Aynı köyde bir de astım atağı geçiren bir vatandaşın öğrenilmesi üzerine 112 Acil Servis Ekipleri bölgeye ulaşmaya çalıştı. Peşi sıra yaşanan afetlerden dolayı kapanan yollar nedeniyle 112 Acil Servis Ekiplerinin bölgeye ulaşamaması üzerine mahsur kalan vatandaşlar helikopter vasıtasıyla kurtarıldı. 
Kurtarılan vatandaşlar için Düzce 18 Temmuz Stadyumu’nda ambulanslar hazır tutuldu. Hava muhalefeti nedeniyle helikopterin stadyuma inememesi üzerine vatandaşlar helikopterle Sakarya’ya götürüldü.  Devam eden saatlerde de süren kurtarma çalışmaları kapsamında ekipler Cumayeri ve Akçakoca'da çalışmalarını sürdürdü.  Akçakoca'ya bağlı Dilvar Köyü'nde mahsur kalan 21 fındık işçisi askeri helikopterle kurtarılarak kent merkezindeki 18 Temmuz Stadyumu'na getirildi.  
Afetzedeler burada ambulanslara alınarak sağlık kontrolünden geçirildi ve Düzce Atatürk Devlet Hastanesi ile Düzce Üniversitesi Eğitim ve Araştırma Hastanesi'ne kaldırıldı.


 
1000
icon
Nurullah Alphan İnan 16 Ağustos 2019 01:02

Tüm afetzedelerimize,büyük geçmiş olsun.Allah,yar ve yardımcıları olsun.

0 2 Cevap Yaz
alinti yazarlar ALINTI YAZARLAR
hava durumu HAVA DURUMU
anket ANKET

Sitemiz yenilendi, tasarımı sizce nasıl ?

e-gazete E-GAZETE
sayfalar SAYFALAR
arşiv HABER ARŞİVİ
linkler LİNKLER
duyurular DUYURULAR
Bu haber ilginizi çekebilir! Kapat

Düzce Manşet Gazetesi - Düzce Asayiş Güncel Sağlık Eğitim Siyaset Spor Haberleri