AFET DERS OLDU: SİL BAŞTAN YENİLEME

Gündem 29 Temmuz 2022 21:20
Videoyu Aç   AFET DERS OLDU: SİL BAŞTAN YENİLEME
A
a

Düzce Belediyesi, geçtiğimiz ay kentin içme suyu hattının büyük bölümünün sel sularına kapılmasının ardından ana regülatör isale hattında çalışmalara başladı. İçme suyu sorununu ek bir su alma regülatörü kurarak ortadan kaldıran Düzce Belediyesi, devre dışı kalan ana regülatörü yeniden faaliyete geçirmek için çalışma başlattı.

1 ay önce Düzce’ye etkisi altına alan ve afete dönüşen kuvvetli yağışların tahrip ettiği bölgelerde çalışmalar devam ediyor. Özellikle şehir merkezinde günler süren susuzluk yaşanmasına yol açan içme suyu tesisindeki yaraların sarılması için yürütülen seferberlikteki son durum hakkında bilgilendirme yapıldı.
Düzce Belediyesi’nden yapılan yazılı açıklamada, içme suyu temininin gerçekleştirildiği Beyköy’deki ana regülatörün yeniden devreye alınması için sel sularına kapılan isale hattı borularının değiştirilmeye başlandığı aktarıldı.
Açıklama şöyle devam etti: “Geçtiğimiz ay yaşanan sel felaketinin ardından iki alternatif hat çekerek 3 gün içerisinde şehrin yüzde ellisine 6 gün içerisinde ise şehrin tamamını suyla buluşturmuştu. Su ve Kanalizasyon Müdürlüğü ekipleri, alternatif içme suyu regülatörlerinin sorunsuz çalışmasının ardından ağırlığını Beyköy’deki ana regülatörün kaybolan borularını yenilemeye verdi.
Ana regülatörden arıtma tesisine giden yolun çökmesi üzerine kaybolan isale hattı boruları yenileriyle değiştirilirken bir yandan da devletin diğer kurumları Uğur Suyu kenarındaki çöken yolu yeniden yapmaya devam ediyor. Su ve Kanalizasyon Müdürlüğü ekipleri şu ana kadar çöken yolda iki bölümde ana hat borularını değiştirdi. Yolun yapılmasının ardından diğer bölümlerde de borular değiştirilecek.”

 
1000
icon

Henüz yorum yapılmadı,
İlk Yorum yapan siz olun...

alinti yazarlar ALINTI YAZARLAR
hava durumu HAVA DURUMU
anket ANKET

Sitemiz yenilendi, tasarımı sizce nasıl ?

e-gazete E-GAZETE
sayfalar SAYFALAR
arşiv HABER ARŞİVİ
linkler LİNKLER
duyurular DUYURULAR
Bu haber ilginizi çekebilir! Kapat


Düzce Manşet Gazetesi - Düzce Asayiş Güncel Sağlık Eğitim Siyaset Spor Haberleri