AFAD: 34 KİŞİ TAHLİYE EDİLDİ  

Gündem 27 Haziran 2022 17:51
Videoyu Aç AFAD: 34 KİŞİ TAHLİYE EDİLDİ  
A
a

AFAD, 'kırmızı uyarı' verilen Düzce’nin de aralarında bulunduğu iller için alınan tedbirleri paylaştı. AFAD'dan yapılan yazılı açıklamada, "Yağışlar nedeniyle İstanbul ve Afyonkarahisar'dan Düzce'ye takviye yapılırken, buradaki çalışmalarda 7 konuttaki 34 kişi bulundukları yerlerden tahliye edildi.” ifadesine yer verildi.

İçişleri Bakanlığı Afet ve Acil Durum Yönetimi Başkanlığı (AFAD)’nca, Batı Karadeniz Bölgesi’nde "kırmızı" renkli uyarı verilen 6 ilde etkili şiddetli yağış ve sel baskınlarına karşı alınan tedbirler paylaşılarak, vatandaşların dikkatli ve tedbirli olmaları istendi.
AFAD'dan yapılan yazılı açıklamaya göre, Batı Karadeniz'de yerel kuvvetli olarak devam eden sağanaklar nedeniyle yaşanabilecek olumsuzluklara karşı Türkiye Afet Müdahale Planı kapsamında bölgedeki ilgili birimler ile Meteoroloji Genel Müdürlüğü’nden görevlendirilen bir temsilci de AFAD Merkezi'nde çalışmalara başladı. Düzce’de Vali Cevdet Atay başkanlığında AFAD Merkezi’nde toplantılar düzenleniyor.
Yağışlar nedeniyle İstanbul ve Afyonkarahisar'dan Düzce'ye de takviye yapılırken, buradaki çalışmalarda 7 konuttaki 34 kişi bulundukları yerlerden tahliye edildi.
2 bin 552 personel teyakkuz halinde bekletiliyor
Bölgedeki gelişmelerin sürekli olarak takip edildiği vurgulanan açıklamada, ayrıca şunlar kaydedildi:
"Meteoroloji Genel Müdürlüğünden alınan bilgiler doğrultusunda kırmızı uyarı verilen 6 ile destek vermek amacıyla Başkanlığımız tarafından 13 ilden (Ankara, Afyonkarahisar, Bursa, Eskişehir, İstanbul, Aksaray, Balıkesir, Samsun, Trabzon, Kayseri, Erzurum, Tokat, Sakarya) personel ve araç görevlendirmesi yapılmıştır. Kırmızı uyarı verilen Kastamonu, Sinop, Bartın, Karabük, Zonguldak ve Düzce illerinde görevlendirilen ve teyakkuz halinde bekletilen toplam 2 bin 552 personel ile 826 araç ve ekipman bulunmaktadır."

 
1000
icon

Henüz yorum yapılmadı,
İlk Yorum yapan siz olun...

alinti yazarlar ALINTI YAZARLAR
hava durumu HAVA DURUMU
anket ANKET

Sitemiz yenilendi, tasarımı sizce nasıl ?

e-gazete E-GAZETE
sayfalar SAYFALAR
arşiv HABER ARŞİVİ
linkler LİNKLER
duyurular DUYURULAR
Bu haber ilginizi çekebilir! Kapat


Düzce Manşet Gazetesi - Düzce Asayiş Güncel Sağlık Eğitim Siyaset Spor Haberleri