AÇLIKLA BOĞUŞAN YEMEN'E UMUT OL

Gündem 21 Aralık 2018 15:45
Videoyu Aç AÇLIKLA BOĞUŞAN YEMEN'E UMUT OL
A
a

Afet ve Acil Durum Yönetimi Başkanlığı, 'Yemen'e Umut Ol' çağrısıyla yardım kampanyası başlattı. Düzce Valiliği, nüfusunun yüzde 75'i insani yardıma muhtaç olan Yemen'e yardım çağrısında bulundu.

Sadece Türkiye'de değil ülke sınırları dışındaki yardıma muhtaç insanlara da destek olunması amacıyla yardım kampanyaları düzenlenmeye devam ediliyor.

Bu kapsamda Afet ve Acil Durum Yönetimi Başkanlığı dünyanın en kötü insani krizlerinden birinin yaşandığı Yemen için yardım kampanyası organize etti.

'Yemen'e Umut Ol' çağrısıyla başlatılan yardım kampanyası ile ilgili Düzce Valiliği'nden yapılan yazılı açıklamada, "Yemen’de 2015 yılından bu yana yaşanan çatışmalar neticesinde 28 milyonluk ülke nüfusunun yüzde 75’i olan 22.2 milyon kişi yardıma ihtiyaç duymaktadır. Yaklaşık 10 bin kişi çatışmalar sonucu hayatını kaybetmiş olup, 50 bin civarında kişi de yaralanmıştır. Açlık krizine ek olarak ülkede dünyanın en büyük kolera salgını başlamıştır. Bu kapsamda Afet ve Acil Durum Yönetimi Başkanlığınca Yemen’deki krizi teskin etmek amacıyla bir yardım kampanyası başlatılmıştır." ifadelerine yer verildi.

Gerek gıda gerekse tıbbi yardımların sağlanması için Düzce halkından kampanyaya destek vermesi istenirken, açlıkla mücadele eden Yemen halkına "umut olunması" çağrısı yapıldı.

Ayrıca vatandaşların 'Yemen' yazıp 1866'ya mesaj göndererek ya da AFAD internet sitesi üzerinden belirtilen hesaplara bağışta bulunabileceği aktarıldı.

Öte yandan AFAD tarafından 2015-2018 yılları arasında Yemen için düzenlenen kampanyalara insani ve nakdi olarak 15,1 milyon lira yardım yapıldığı öğrenildi.

1000
icon

Henüz yorum yapılmadı,
İlk Yorum yapan siz olun...

yazarlar YAZARLAR
öne çıkanlar ÖNE ÇIKANLAR
alinti yazarlar ALINTI YAZARLAR
editörün seçtikleri EDİTÖRÜN SEÇTİKLERİ
hava durumu HAVA DURUMU
anket ANKET

Sitemiz yenilendi, tasarımı sizce nasıl ?

e-gazete E-GAZETE
sayfalar SAYFALAR
arşiv HABER ARŞİVİ
linkler LİNKLER
duyurular DUYURULAR
Bu haber ilginizi çekebilir! Kapat

Düzce Manşet Gazetesi - Düzce Asayiş Güncel Sağlık Eğitim Siyaset Spor Haberleri