AÇILIŞA GÜN SAYIYOR!

Gündem 4 Ocak 2018 10:19
Videoyu Aç  AÇILIŞA GÜN SAYIYOR!
A
a

Düzce Belediyesi'nin Cumhuriyet Mahallesi'nde yapımı tamamlanan kapalı pazaryeri açılış için gün sayıyor. Artık taşınma aşamasına gelinen proje içerisindeki donatılarla sadece kapalı pazaryeri değil çok fonksiyonlu bir yaşam merkezi olarak halkın hizmetine sunulacak.

5 bin 182 metrekare alana sahip
Cumhuriyet Mahallesi'nde 5 bin 182 metrekare alan üzerinde yapılan ve barındırdığı donatılarla Düzce'de bir ilk olma özelliği taşıyan kapalı pazaryeri kısa süre içerisinde hizmete açılacak. Düzce Belediey tarafından 2016 yılında yapımına başlanan ve kış aylarında kaba inşaatı tamamlanan katlı pazaryerinde şu günlerde son düzenlemeler yapılıyor. Esnaf odalarının koordinasyonuyla pazarcı esnafının yavaş yavaş dükkanlardaki yerini almaya başlayacağı kapalı pazaryeri, Düzceliler'e ayrıca bir yaşam merkezi olarak hizmet verecek.

İçerisindeki fonsiyonlar
Birinci katı açık pazaryeri şeklinde olacak binada, haftanın her günü sebze, meyve ve kuru bakliyat pazarı olacak. İkinci katta sinema, konferans salonları ve çocuklar için oyun ve eğlence alanları bulunuyor. Üçüncü katta ise yeme-içme hizmetinin olacağı teras yer alıyor. Burada kafe, restaurant ve fast food alanları bulunacak.

Düzce'nin 3. alışveriş merkezi olacak
Düzce'nin 3. alışveriş merkezi olma niteliği taşıyacak proje, hem pazaryeri hem de yaşam alanı olmayı vaat ediyor. Katlı pazaryerine gelen vatandaşlar bir yandan alışveriş yapacak bir yandan ise yaşam alanından yararlanacak. Kışın sıcak, yazın da serin olacak şekilde dizayn edilen ve geçtiğimiz haftalarda Düzce Belediye Başkanı Dursun Ay tarafından yerinde incelenen katlı pazaryerinin en kısa sürede hizmete açılacağı belirtildi.

"Sırada buranın en verimli şekilde yerleştirilmesi var"
İlgili birim müdürlerinin de eşlik ettiği inceleme gezisinde açıklamalarda bulunan Başkan Ay, inşaatın tamamen bittiğine dikkat çekerek, “Şehir merkezinin muhtelif noktaları için planladığımız pazaryeri projelerimizden biri burasıydı. Hamdolsun inşaat çalışmalarını tamamen bitirdik. Yapının otopark alanı ve çevre sokaklarını da düzenleyerek asfaltlama çalışmasını da tamamladık. Sırada buranın en verimli şekilde yerleştirilmesi ve faaliyete geçirilmesi var. Pazarcı esnafımızla sürekli istişare halindeyiz. Ortak bir karar alıp burayı hemşehrilerimizin hizmetine en kısa sürede açmak istiyoruz.” demişti.

 

 

 

 

 

 

1000
icon

Henüz yorum yapılmadı,
İlk Yorum yapan siz olun...

yazarlar YAZARLAR
alinti yazarlar ALINTI YAZARLAR
hava durumu HAVA DURUMU
anket ANKET

Sitemiz yenilendi, tasarımı sizce nasıl ?

e-gazete E-GAZETE
sayfalar SAYFALAR
arşiv HABER ARŞİVİ
linkler LİNKLER
duyurular DUYURULAR
Bu haber ilginizi çekebilir! Kapat


Düzce Manşet Gazetesi - Düzce Asayiş Güncel Sağlık Eğitim Siyaset Spor Haberleri