ABDEST DEĞİL SU KUYRUĞU

Gündem 29 Haziran 2022 16:49
Videoyu Aç ABDEST DEĞİL SU KUYRUĞU
A
a

Düzce il genelinde etkili olan şiddetli sağanak yağışlar birçok bölgede afete dönüştü. Beyköy’den geçen ve şehrin su ihtiyacını karşılayan Uğur Suyu ana regülatörünün ve 4 kilometrelik ana isale hattının hasar görmesine bağlı olarak susuzluğun baş göstermesi üzerine vatandaşlar artezyen kaynaklarına akın etti.  

Düzce’de içmesuyu tesisinin hasar alması yüzünden günlerce süren susuzluk nedeniyle vatandaşlar ciddi mağduriyetler yaşadı. Düzce’nin su ihtiyacını karşılayan Beyköy’deki Uğur Suyu’nda bulunan regülatörün, suyun şiddetine dayanamayıp zarar görmesi üzerine kente 2 gün su verilemedi.
Belediye ekipleri süratle onarım için çalışmalara koyulurken, uzun saatler musluklardan su akmaması yüzünden taşıma sularla ihtiyaçlarını gidermeye çalışan halk, artezyen kaynaklarına bağlı olan çeşmelere akın etti. Kent merkezinde bidonlarla su taşınan nokta Merkez Camii şadırvanı oldu.
ELİNE BİDONU ALAN GELDİ
Merkez Camii şadırvanının musluklarından az da olsa akan sudan istifade etmek isteyen çevredeki esnaf ve vatandaşlar, su ihtiyaçlarını giderebilmek, temizliklerini yapabilmek için ellerine aldıkları boş bidonlarla çeşmelerin başına koştu.
“400 BİN NÜFUSLU KENTE BU YAPILMAZ”
2 gündür şehir merkezine su verilememesinden dolayı ciddi mağduriyetler yaşadıklarını ifade eden vatandaşlar; “400 bin nüfusu olan bir şehirde yaşıyoruz. Nasıl olur da 2 gün boyunca susuz bırakılabilir. Çok basit önlemlerle önüne geçilebilecek bir mesele, nasıl olur da bir krize, bir şehrin mağduriyetine dönüşebilir?” diyerek Düzce Belediyesi’ne serzenişte bulundu.

 
1000
icon

Henüz yorum yapılmadı,
İlk Yorum yapan siz olun...

alinti yazarlar ALINTI YAZARLAR
hava durumu HAVA DURUMU
anket ANKET

Sitemiz yenilendi, tasarımı sizce nasıl ?

e-gazete E-GAZETE
sayfalar SAYFALAR
arşiv HABER ARŞİVİ
linkler LİNKLER
duyurular DUYURULAR
Bu haber ilginizi çekebilir! Kapat


Düzce Manşet Gazetesi - Düzce Asayiş Güncel Sağlık Eğitim Siyaset Spor Haberleri