60 TRİLYONLUK BORÇ YENİDEN GÜNDEME GELDİ

Gündem 6 Şubat 2018 12:13
Videoyu Aç 60 TRİLYONLUK BORÇ YENİDEN GÜNDEME GELDİ
A
a

Düzce Belediye Meclisi’nin bu akşam gerçekleşen oturumunda dikkat çeken bir başka konu ise MHP’li belediye Meclis üyesi Özkan Turan’ın, Düzce Belediyesi’nin kısa vadede ödemesi gereken ‘60 trilyon liralık’ borcu olduğu duyumu oldu. Turan’ın bu sorusuna başkan Ay, “Sıkıntılarımız var ama bunu belediyenin borçlarını buradan açıklamayı etik bulmuyorum” ifadesini kullandı.

Düzce Belediyesi Meclisi’nin bu akşam gerçekleştirilen ilk oturumu ilginç diyaloglara sahne oldu.MHP’li Meclis üyesi Özkan Turan, Düzce Belediyesi’nin kısa vadede ödemesi gereken 60 trilyon liralık borcu olduğu duyumunu aldığını Düzce Belediye Başkanı Dursun Ay’a ileterek belediyenin durumunu sordu.

Sıkıntılarımız var ancak burada bunları açıklamayı etik bulmuyorum”

Belediyenin borçları olduğunu kaydeden Başkan Ay ise, o kritik konuya şu yanıtı verdi:“Tabii ki belediyenin borçları var. Borçlarımızı bir plan dahilinde ödemeye çalışıyoruz. Sıkıntılarımız var ancak burada bunları açıklamayı etik bulmuyorum. Tabii ki borçlarımız var düzenli bir şekilde ödüyoruz. Sizlerden de bu konuda destek alıyoruz. Camikebir Mahallesi’ndeki konutlarımız çok yüksek olduğu için fiyatları satılmadı. Meclise geldi fiyatı düşürüldü onları ihale edeceğiz. Burada şunu düşünmeyin, belediye mülk satıyor borç ödüyor diye düşünmeyin. Belediyemiz yeni projeler yapıyor. Bir şey verirken yerine bir şey koyuyoruz. Yapılan işler var, onların ödemeleri geldi tabi. Uzun vadede borçlarımız var, İller Bankası’na borçlarımız var. Ekonomik bir takvim oluşturduk o şekilde gidiyoruz.”

 

1000
icon

Henüz yorum yapılmadı,
İlk Yorum yapan siz olun...

yazarlar YAZARLAR
alinti yazarlar ALINTI YAZARLAR
hava durumu HAVA DURUMU
anket ANKET

Sitemiz yenilendi, tasarımı sizce nasıl ?

e-gazete E-GAZETE
sayfalar SAYFALAR
arşiv HABER ARŞİVİ
linkler LİNKLER
duyurular DUYURULAR
Bu haber ilginizi çekebilir! Kapat

Düzce Manşet Gazetesi - Düzce Asayiş Güncel Sağlık Eğitim Siyaset Spor Haberleri