60 OKULDA ZEKA OYUNLARI SINIFI AÇILDI

Gündem 1 Mart 2019 14:40
Videoyu Aç 60 OKULDA ZEKA OYUNLARI SINIFI AÇILDI
A
a

Okuduğunu anlama, analiz etme, aritmetik beceriler, kıyaslama, mantık ilişkisi kurma, sıralama, sınıflama ve bunun gibi birçok beceri, tüm akademik yaşamlarında ve gerçek hayat deneyimlerinde öğrencilerin kişisel gelişimine katkı sağlayacak beceriler edinmesi için 60 okulda zeka oyunları sınıfı açıldı.

İlimizdeki öğrencilerin düşünme becerilerinin geliştirilmesi için yapılan çalışmalar doğrultusunda düşünen, üreten ve karşılaştıkları problemler karşısında çözümler bulabilen bireyler olması, boş zamanlarını verimli ve eğlenceli bir şekilde geçirebilmeleri için merkezde 32 ve ilçelerde 28 okulumuzda olmak üzere toplam 60 okulumuzda zeka oyunları sınıfı açıldı. Bunun yanında 31 okulumuzda da zeka oyunları setleri öğrencilerin kullanımına sunuldu.

Milli Eğitim Bakanlığı tarafından bu yıl yayınlanan 2023 Eğitim Vizyonu Belgesindeki hedefleri arasında yer alan tasarım ve beceri atölyelerinin alt yapısını da oluşturacak olan Zeka Oyunları sınıfları, hem artarak, hem de gelişerek tasarım ve beceri atölyelerinin içine dahil edilecek. Ayrıca okullarda kurulan zeka oyunları sınıfları konusunda farkındalık oluşturmak, öğrencilerin zeka oyunlarına olan ilgilerini arttırmak için 2. dönemin sonlarına doğru il çapında Zeka Oyunları yarışmaları düzenlenmesinin planlandığı öğrenildi.
1000
icon

Henüz yorum yapılmadı,
İlk Yorum yapan siz olun...

yazarlar YAZARLAR
alinti yazarlar ALINTI YAZARLAR
editörün seçtikleri EDİTÖRÜN SEÇTİKLERİ
hava durumu HAVA DURUMU
anket ANKET

Sitemiz yenilendi, tasarımı sizce nasıl ?

e-gazete E-GAZETE
sayfalar SAYFALAR
arşiv HABER ARŞİVİ
linkler LİNKLER
duyurular DUYURULAR
Bu haber ilginizi çekebilir! Kapat

Düzce Manşet Gazetesi - Düzce Asayiş Güncel Sağlık Eğitim Siyaset Spor Haberleri