6 HAZİRAN’DA VEDALAŞACAK

Gündem 2 Haziran 2022 14:15
Videoyu Aç 6 HAZİRAN’DA VEDALAŞACAK
A
a

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’ın talimatıyla Düzce Üniversitesi Rektörlüğü görevinden istifa eden Prof. Dr. Nigar Demircan Çakar, bir veda mesajı yayımladı. 7 yıllık görev süresince kendisine destek olan Cumhurbaşkanı Erdoğan başta olmak üzere tüm kesimlere teşekkür eden eski Rektör Çakar, 6 Haziran Pazartesi günü vedalaşma programı düzenleyeceğini bildirdi.

Düzce Üniversitesi Rektörlüğü görevinde ikinci dönemi bitmeden görevden el çektirilen Prof. Dr. Nigar Demircan Çakar, yayımladığı veda mesajında hem teşekkür etti hem de 6 Haziran’da düzenleyeceği vedalaşma programına isteyen herkesi davet etti.
Son dönemde Düzce Üniversitesi’nin idaresinde görülen sıkıntıların çözümsüz kalmasına bağlı olarak artan şikayetleri dikkate alan Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, YÖK’e verdiği talimatla Prof. Dr. Nigar Demircan Çakar’ın rektörlük görevinden istifa etmesini bildirmişti. Bu doğrultuda istifa dilekçesini Yükseköğretim Kurulu’na sunan Çakar, dün yayımladığı veda mesajında şu ifadeleri kullandı:
“2015 yılından bu yana özveri ve azimle yürüttüğüm rektörlük görevimden ayrılmış bulunuyorum. Görev sürem boyunca, üniversitemiz pek çok başarı kazandı, her gün bir önceki günün üstüne koydu, samimiyetle çalıştı.
Üniversitemiz bu süreçte ilkleri başardı, bilimsel çalışmaları ve hepimizi gururlandıran çabaları ile adından söz ettirdi. Dünyanın sayılı üniversiteleri arasında yerini aldı. Bana; üniversitemize liderlik ederek, bu başarılara imza atma fırsatı veren Sayın Cumhurbaşkanımız Recep Tayyip Erdoğan’a, Yükseköğretim Kurulu’na, sayın bakanlarımıza, sayın valimiz başta olmak üzere, üniversitemize destek olan il erkanımıza, üniversitemiz akademik ve idari personeline, bana her zaman enerji veren öğrencilerime, her başarımızı gururla duyuran yerel basın mensuplarına, STK’lara ve her zaman yanımda hissettiğim Düzceliler’e teşekkür ederim.
Vedalaşmak isteyenlerle 6 Haziran 2022 Pazartesi günü saat 16:00’da Cumhuriyet Konferans Salonu’nda buluşacağım. Selam ve dua ile…”
 
 

 
1000
icon

Henüz yorum yapılmadı,
İlk Yorum yapan siz olun...

alinti yazarlar ALINTI YAZARLAR
hava durumu HAVA DURUMU
anket ANKET

Sitemiz yenilendi, tasarımı sizce nasıl ?

e-gazete E-GAZETE
sayfalar SAYFALAR
arşiv HABER ARŞİVİ
linkler LİNKLER
duyurular DUYURULAR
Bu haber ilginizi çekebilir! Kapat


Düzce Manşet Gazetesi - Düzce Asayiş Güncel Sağlık Eğitim Siyaset Spor Haberleri