50 MİLYON TL BORÇ ÖDENMEYİ BEKLİYOR

Gündem 8 Ekim 2017 12:56
Videoyu Aç 50 MİLYON TL BORÇ ÖDENMEYİ BEKLİYOR
A
a

Düzce Belediyesi’nin yeni başkanı Dursun Ay’ı ekonomik olarak zor günler bekliyor. Belediye, esnafa ödemesi gereken yaklaşık 50 milyon liralık borç nedeniyle kaynak sıkıntısı yaşıyor.

Mehmet Keleş’in istifasının ardından yapılan seçim ile Düzce Belediye Başkanlığı görevine getirilen Dursun Ay’ı ekonomik anlamda sancılı bir süreç bekliyor. Devir teslim töreninde başkanlık mührünü alarak resmen görevine başlayan Düzce Belediyesinin çiçeği burnunda başkanı Dursun Ay’ın önünde öncelikli olarak ekonomik sorunlar yer alıyor.

Yılmaz borcu 400 milyon TL’nin üzerinde açıklamıştı
Milliyetçi Hareket Partisi İl Başkanı Ümit Yılmaz’ın geçtiğimiz günlerde Düzce Belediyesi’nin 2014’te 170 milyon lira olan borcunun bugün 400 milyon liranın üzerinde olduğunu açıklaması ‘Belediye ekonomik olarak zor durumda’ söylentilerini bir kez daha gündeme getirmişti. Başkanlık seçiminden zaferle ayrılan Ay’ın koltuğa oturur oturmaz önüne gelen ilk dosyanın piyasa olan borçların nasıl ödeneceğine ilişkin olması Yılmaz’ın iddiasını doğrular nitelikte oldu.

Esnafa 50 milyon TL borç ödenmeyi bekliyor
Belediyenin Düzce’deki esnafa olan yaklaşık 50 milyon TL’lik borcunun en kısa zamanda ödeme gerekliliği Ay’ın işini iyice zorlaştırıyor. Belediyenin ekonomisindeki zor tablo için bir çıkış yolu aranırken, maddi dar boğaz yeni soruları gündeme getirdi. Eski başkan Mehmet Keleş’in her fırsatta dem vurduğu personel maaşlarının maliyetinin belediyeye ciddi bir maddi külfete neden olması da piyasaya olan 50 milyon liralık borçla birlikte maaşların nasıl ödeneceğine yönelik soru işaretlerini ortaya çıkarıyor.

Kaynak bulma uzmanı Güney Ankara’ya gitti
Düzce Belediyesi’ne maddi kaynak sağlamasında uzman olan Başkan Yardımcısı Ali Güney seçimin ardından makam aracını teslim ederek eşyalarını topladı. Güney’in Düzce’den ayrılarak Ankara’ya gittiği öğrenildi. Güney’in Ankara’ya gidişi belirsizliğine neden olurken Düzce Belediyesi’nin esnafa ödemesi borçları için ‘gereken kaynak bulabilecek mi?’ sorusu akıllara geldi.

Belediye meclis üyeleri huzursuz
İstifa ve seçim süreçleri belediye meclis üyeleri arasında huzursuzluğa neden oldu. Belediye kasasında yaşanan nakit sıkıntısı personel maaşlarının nasıl ödeneceği dair merak uyandırıyor.

 

1000
icon
Celal ÇETİN 8 Ekim 2017 20:32

DESENİZE DÜZCE BELEDİYESİNİN KÖTÜ YÖNETİLMESİ SONUCUNDA DÜZCE BELEDİYESİ ve DÜZCELİ VATANDAŞLARIMIZ BOĞAZINA KADAR BORCA BATMIŞ GÖRÜNÜYOR. YENİ YÖNETİMİN TÜM YATIRIMLARI DURDURMASI ve MEVCUT BORÇLARI ÖDEMEKTEN BAŞKA ÇARESİ YOK SANIRIM. EN BÜYÜK SIKINTI, BELEDİYENİN PERSONEL MAAŞLARINI ÖDEYEMEYECEK DURUMA GELMESİ.

0 0 Cevap Yaz
yazarlar YAZARLAR
alinti yazarlar ALINTI YAZARLAR
hava durumu HAVA DURUMU
anket ANKET

Sitemiz yenilendi, tasarımı sizce nasıl ?

e-gazete E-GAZETE
sayfalar SAYFALAR
arşiv HABER ARŞİVİ
linkler LİNKLER
duyurular DUYURULAR
Bu haber ilginizi çekebilir! Kapat

Düzce Manşet Gazetesi - Düzce Asayiş Güncel Sağlık Eğitim Siyaset Spor Haberleri