50 + 1 ALMAK ZORUNDASINIZ

Gündem 1 Nisan 2018 11:51
Videoyu Aç 50 + 1 ALMAK ZORUNDASINIZ
A
a

AK Parti Düzce Siyaset Akademisi dördüncü hafta dersleri Maliye Bakan Yardımcısı Cengiz Yavilioğlu ve Prof. Dr. Abdullah Topaçoğlu tarafından verildi. Bakan Yardımcısı Yavilioğlu, verdiği derste, Cumhurbaşkanlığı Hükümet Sistemi’nin ardından siyaset yapma şeklinin değişeceğini belirterek, “Daha fazla kuşatıcı olmak zorunda kalacaksınız. Çünkü 50 + 1 almak zorundasınız.” dedi.

Siyaset akademisi ülkenin geleceği için çok önemlidir”
Maliye Bakan Yardımcısı Cengiz Yavilioğlu, her hafta AK Parti Düzce İl Başkanlığı tarafından düzenlenen Siyaset Akademisi için geldiği Düzce’de ilk olarak il binasını ziyaret ederek teşkilat ile sohbet etti. AK Parti Düzce İl Başkanı Hikmet Keskin ve teşkilat üyeleri tarafından karşılana Yavilioğlu, burada yaptığı basın açıklamasında, “Düzce’deki siyaset akademisini ziyaret etmek ve bilgilerimizi paylaşmak için Düzce’ye geldik. Türkiye dünya üzerinde ciddi bir ülke konumundadır. Ciddi işlerin görüşüldüğü ve yürütüldüğü bir ülke durumundadır. Hükümet olarak çok büyük işlere imza attık. Göreve geldiğimiz 2002 yılından beri hükümet olarak ülkenin gelişmesi için çok büyük işler yaptık. Hükümet olarak daha büyük işler yapmaya da devam edeceğiz. Siyaset akademisi ülkenin geleceği için çok önemlidir. 2019 ve sonrasında ülkenin nasıl şekilleneceği buralarda belirleniyor. Geçmişte bu konuda çok sıkıntı çekmiştik.” diye konuştu.

Düzce AK Parti’nin kalesidir”
AK Parti Düzce İl Başkanı Hikmet Keskin de ziyaretten duyduğu memnuniyeti dile getirerek, “Düzce bu zamana kadar seçimlerde gösterdiği gibi AK Parti’nin kalesidir. Düzce’nin bütün bölgeleri partimizin bünyesinde yer almaktadır. Bizi ziyaret ettiğiniz için çok gururlandık.” şeklinde konuştu.

Siyaset Akademisi’nde 4. hafta
Diğer taraftan Düzce Belediyesi Kültür Merkezi’nde düzenlenen Siyaset Akademisi’nin dördüncü haftasının konukları Maliye Bakan Yardımcısı Cengiz Yavilioğlu ve Prof. Dr. Abdullah Topaçoğlu oldu. Siyaset Akademisi’ne Düzce Milletvekili Fevai Arslan, Düzce Belediye Başkanı Dursun Ay ve AK Parti Düzce İl Başkanı Hikmet Keskin de katıldı. Düzce Siyaset Akademisi’nin ilk dersini veren Prof. Dr. Abdullah Topaçoğlu, toplumsal yapı ve aile yapısı hakkında bilgiler verdi.

Bilinçli bir projeydi”
Çocuğun doğduğu andan ergenlik dönemi ve ailenin kurulmasına kadar süren süreci anlatan Topaçoğlu, “28 Şubat sürecinde din derslerinin 8 yıllık eğitimin sonrasına konulması bilinçli bir projeydi. Ancak daha küçük yaşlarda alınan din eğitimi çocuğun değer yargılarının güçlü olmasını sağladığı bilinmektedir.” diye konuştu.Ardından kürsüye gelen Maliye Bakan Yardımcısı Cengiz Yavilioğlu, tecrübe paylaşımında bulundu. Yavilioğlu, 28 Şubat sürecinde yaşanan mağduriyetleri anlattı. Ardından 2001 yılından itibaren ülkede değişen siyaseti anlatan Yavilioğlu, “Cumhurbaşkanlığı Hükümet Sistemi’nin ardından siyaset yapma şekli değişecek. Daha fazla kuşatıcı olmak zorunda kalacaksınız. Çünkü 50 + 1 almak zorundasınız. Siyaset daha merkezi olacak ve iletişim de bu şekilde olacaktır” dedi.Dersin ardından katılımcıların soruları yanıtlandı.

1000
icon

Henüz yorum yapılmadı,
İlk Yorum yapan siz olun...

yazarlar YAZARLAR
öne çıkanlar ÖNE ÇIKANLAR
alinti yazarlar ALINTI YAZARLAR
editörün seçtikleri EDİTÖRÜN SEÇTİKLERİ
sondakika SON DAKİKA
  • 15:55
  • 15:04
  • 14:34
  • 16:14
  • 09:25
  • 17:08
  • 17:04
  • 15:05
hava durumu HAVA DURUMU
anket ANKET

Sitemiz yenilendi, tasarımı sizce nasıl ?

e-gazete E-GAZETE
sayfalar SAYFALAR
arşiv HABER ARŞİVİ
linkler LİNKLER
duyurular DUYURULAR
Bu haber ilginizi çekebilir! Kapat

Düzce Manşet Gazetesi - Düzce Asayiş Güncel Sağlık Eğitim Siyaset Spor Haberleri