5 ADET FİDAN DİKİP, SOKAK HAYVANLARI İÇİN BAĞIŞTA BULUNDU…

Gündem 7 Nisan 2022 11:39
Videoyu Aç 5 ADET FİDAN DİKİP, SOKAK HAYVANLARI İÇİN BAĞIŞTA BULUNDU…
A
a

Düzce’de cep telefonu mesaj yoluyla kendisini tehdit ve hakaret eden kişiden şikâyetçi olan S.H, fidan dikimi ve sokak hayvanları için Hayvanları Koruma Derneği’ne bağış koşulu ile Y.D ile uzlaştı. Bunun üzerine Y.D, Düzce Farabi Lisesi bahçesine 5 adet fidan dikerek, Hayvanları Koruma Derneği’ne ise sokak hayvanları için 100 TL bağışta bulundu.

Toplumsal barışı yeniden tesis edecek olan bir yöntem olarak kullanılmak amacıyla Türk Adaletine getirilen bir sistem olan Arabuluculuk ve Uzlaştırma hizmetleri, birbirinden şikâyetçi olan şahısların farklı taleplerle anlaşmalarına olanak sağlıyor.
Düzce’de geçtiğimiz aylarda cep telefonu mesaj yolu ile Y.D isimli şahıs, müşteki S.H’ye tehdit ve hakarette bulunmuştu. S.H.  isimli müşteki bunun üzerine Düzce Adliyesi’nin yolunu tutarak, Y.D isimli şahıstan şikâyetçi oldu.
Şikâyet dosyası, yapılan incelemelerin ardından Düzce Cumhuriyet Başsavcılığı Uzlaştırma Bürosuna gönderildi. Uzlaşma Ofisine çağrılan S.H. isimli müştekiye, hangi koşullarda Y.D’den şikâyetçi olmayacağı soruldu.
 S.H ise, Y.D isimli şahıstan kendisinin belirleyeceği bir alana 5 fidan dikmesi ve sokak hayvanları için Düzce Hayvanları Koruma Derneği’ne 100 TL bağışta bulunması durumunda, şikâyetinden vaz geçeğini beyan etti. S.H’nin bu beyanı, Y.D isimli şahsa tebliğ edildi.
Uzlaşma koşullarını kabul eden Y.D, Düzce Farabi Anadolu Lisesi’nin bahçesine 5 adet fidan dikerek, sokak hayvanları için ise Düzce Hayvanları Koruma Derneği’ne 100 TL bağışta bulundu.   

1000
icon

Henüz yorum yapılmadı,
İlk Yorum yapan siz olun...

alinti yazarlar ALINTI YAZARLAR
hava durumu HAVA DURUMU
anket ANKET

Sitemiz yenilendi, tasarımı sizce nasıl ?

e-gazete E-GAZETE
sayfalar SAYFALAR
arşiv HABER ARŞİVİ
linkler LİNKLER
duyurular DUYURULAR
Bu haber ilginizi çekebilir! Kapat


Düzce Manşet Gazetesi - Düzce Asayiş Güncel Sağlık Eğitim Siyaset Spor Haberleri