300 MİLYON TL BÜTÇEYE ULAŞTIK

Gündem 2 Ekim 2018 15:52
Videoyu Aç 300 MİLYON TL BÜTÇEYE ULAŞTIK
A
a

Düzce Üniversitesi’ne konuk olan İl Genel Meclisi üyeleri yürütülen çalışma ve projeler hakkında yerinde bilgi aldı. Ziyarette konuşan Rektör Prof. Dr. Nigar Demircan Çakar, Düzce Üniversitesi’nin; 3 fakülteden 14 fakülteye, 3 bin öğrenciden 33 bin öğrenciye, 40 milyon TL bütçeden 300 milyon TL bütçeye ulaştığını ifade etti.

Düzce Üniversitesi, Düzce İl Genel Meclis Üyelerini konuk ederek gerçekleştirilen çalışmalar ve ihtisaslaşma faaliyetleri hakkında bilgilendirmede bulundu. Programa; Düzce Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Nigar Demircan Çakar, İl Genel Meclis Başkanı Ayfer Yılmaz, Rektör Yardımcıları Prof. Dr. İlhan Genç ve Prof. Dr. İdris Şahin ile İl Genel Meclis Üyeleri katıldı.

Birim yetkililerinden bilgi aldılar
İl Genel Meclis Üyelerinin programı, Düzce Üniversitesi Konuralp Yerleşkesi ziyareti ile başladı. Düzce Üniversitesi Bilimsel ve Teknolojik Araştırmalar Uygulama ve Araştırma Merkezi (DÜBİT), Düzce Teknopark ve Düzce Üniversitesi Hastanesi’ni ziyaret eden meclis üyeleri, birim yetkililerinden bilgi aldı.

Rektör’den İGM üyelerine tahsis desteği için teşekkür
Kampüs gezisinin ardından Rektörlük Çalıştay Salonu’ndaki toplantıya geçildi. İl Genel Meclisi’ni Düzce Üniversitesi’nde ağırladıkları için memnuniyet duyduklarını ifade eden Rektör Prof. Dr. Nigar Demircan Çakar, Köprübaşı Ömer Efendi Köyü’ndeki arazinin ihtisaslaşma faaliyetleri ile Ziraat ve Doğa Bilimleri Fakültesi çalışmalarına tahsisindeki destek için İl Genel Meclisine teşekkür etti.

Öz gelirlerde de artış sağladık”
Düzce Üniversitesi’nin; 3 fakülteden 14 fakülteye, 3 bin öğrenciden 33 bin öğrenciye, 40 milyon TL bütçeden 300 milyon TL bütçeye ulaştığını ifade eden Rektör Çakar, kısa sürede önemli gelişme ivmesi yakaladıklarını dile getirdi. Başarı sıralamalarında, patent sayısında, iş birliklerinde büyük artış olduğuna işaret eden Prof. Dr. Çakar, devlet bütçesinin yanı sıra öz gelirlerde de artış sağladıklarının altını çizdi.

Kolonya, krem, yağ ve ilaç gibi birçok ürün üretiyoruz”
YÖK ve Kalkınma Bakanlığı’nın başlattığı “Bölgesel Kalkınma Odaklı Misyon Farklılaşması ve İhtisaslaşması Projesi”nde Düzce Üniversitesi’nin çalışmalarıyla programı önemli noktalara taşıdıklarını belirten Rektör Çakar, sağlık alanında Geleneksel ve Tamamlayıcı Tıp, çevre konusunda ise Tarımsal Atıkların Endüstriye Geri Kazanımı alanında çalışmalar yürüttüklerini sözlerine ekledi. İhtisaslaşma çalışmaları kapsamında kolonya, krem, yağ ve ilaç gibi birçok ürün ürettiklerini söyleyen Prof. Dr. Çakar, tohum temininden üretime, kurutmadan satışa kadar her alanda üreticiye destek olduklarına dikkat çekti. İhtisaslaşma çalışmalarının yaygınlaşması için bilgi paylaşımının önemine değinen Rektör Prof. Dr. Nigar Demircan Çakar, İl Genel Meclisine destek ve katkıları için teşekkür ederek sözlerini sonlandırdı.

17 iş birliği sözleşmesi imzaladık”
Düzce Üniversitesi Çevre ve Sağlık Teknolojilerinde İhtisaslaşma Koordinatörü Prof. Dr. Halil İbrahim Uğraş, programda 2015 yılında başlayan ihtisaslaşma süreci hakkında bir sunum gerçekleştirdi. Konuyla ilgili Düzce’nin tüm ilçelerinde tanıtım toplantıları düzenlediklerini, köylere ziyaretler gerçekleştirdiklerini belirten Prof. Dr. Uğraş, firmaları Düzce’ye yatırıma yönlendirmek için 17 iş birliği sözleşmesi imzaladıklarını ifade etti. Geleneksel tıp ürünlerinin testlerine başladıklarını söyleyen Prof. Dr. Halil İbrahim Uğraş, tıbbi ve aromatik bitki üretimi, mantar yetiştiriciliği ve arıcılık faaliyetlerinin devam ettiğini dillendirerek ihtisaslaşma çalışmalarına halkın destek vermesinin önemini vurguladı.Program, Düzce İl Genel Meclisi için verilen yemeğin ardından sona erdi.

 

1000
icon

Henüz yorum yapılmadı,
İlk Yorum yapan siz olun...

yazarlar YAZARLAR
öne çıkanlar ÖNE ÇIKANLAR
alinti yazarlar ALINTI YAZARLAR
editörün seçtikleri EDİTÖRÜN SEÇTİKLERİ
hava durumu HAVA DURUMU
anket ANKET

Sitemiz yenilendi, tasarımı sizce nasıl ?

e-gazete E-GAZETE
sayfalar SAYFALAR
arşiv HABER ARŞİVİ
linkler LİNKLER
duyurular DUYURULAR
Bu haber ilginizi çekebilir! Kapat

Düzce Manşet Gazetesi - Düzce Asayiş Güncel Sağlık Eğitim Siyaset Spor Haberleri