30 YILDIR ELDE VAR ‘SIFIR!’

Gündem 8 Temmuz 2018 17:37
Videoyu Aç 30 YILDIR ELDE VAR ‘SIFIR!’
A
a

Düzce bu gidişle zor yatırımcı çeker! Uzun yıllardır büyük paralar harcanarak katılım sağlanan fuar ve tanıtım etkinliklerinden eli boş dönen, yüzlerce yatırımcı ağırlayıp tek bir geri dönüş alamayan, yöneticilerin sık sık inceleme için soluğu yurt dışında aldığı Düzce’nin otuz yıllık mazisinde tesisleşme adına gelinen nokta sıfır yatırım! Hem kış hem doğa turizmine uygun bir çok potansiyeli içerisinde barındıran ancak konu tesisleşme olunca bir arpa boyu ilerleyemeyen şehrin kapısını bu kez Avusturya Ticari Konsolosluğu üyeleri çaldı.

 

Söz çok, icraat yok!
Artık dillere pelesenk olan “Düzce turizmde hak ettiği noktaya gelecek!” sözü yıllardır söylemden öteye gidemedi. Ne büyük paralar harcanarak düzenlenen ya da katılım sağlanan fuarlar, ne yurt dışında yapılan ‘inceleme ziyaretleri’ ne de sık sık potansiyel yatırımcı gözüyle bakılan ziyaretçiler Düzce turizmine katkı sağladı. 30 yıldır kayak sporu için biçilmiş kaftan konumundaki Kardüz Yaylası'na tek çivi çakılmadı, Gölyaka Kültür Park golf sahasına da helikopter pistine de kavuşamadı. Parmakla gösterilecek güzellikteki yayla ve dağlar, doğaseverlere kucak açamadı. Düzce’nin Karadeniz’e açılan tek penceresi olan Akçakoca hala gözde bir turizm adresine dönüşemedi.

Fuarlar, etkinlikler çok, kapımızı çalan yok!
“Düzce’de turizm” denilince liste bu şekilde olumsuz bir tabloyla uzayıp giderken, akıllara ‘Bunca duyurusu yapılan gezi ve fuarlar hiçbir işe yaramıyor mu?” sorusunu getiriyor. Düzce’de yeni göreve başlayan il kültür ve turizm müdürünün de ilk tespiti olarak öne çıkan “Düzce’ye tanıtımla turist çekmek” hedefi, hala turizmde yerinde saydığımızın en açık göstergesi… Turizmde yıllardır boşa kürek çekildiği tek bir yatırımcının kapıyı çalmaması ile de gözler önüne serilirken, artık somut adımlar için bekleyişin ne kadar daha süreceği merak ediliyor.

Dağ turizmini incelemek için geldiler

Düzce'nin içindeki cevherler 30 yıldır değerlendirilemezken, yatırımcı gözüyle bakılan ziyaretçiler ağırlanmaya devam ediyor. Son olarak Düzce’deki dağ turizmi potansiyelini incelemek üzere Düzce’ye gelen Avusturya Ticari Konsolosu Georg Karabaczek ve Avursturya’da yatırımları bulunan işadamı SH Geri Dönüşüm Sistemleri Yönetim Kurulu Başkanı Saffet Durmuş TSO’yu ziyaret etti.Düzce Valiliği ve Düzce’nin çeşitli dağ turizmi potansiyeli olan noktalarını inceledikten sonra TSO’ya gelen Karabaczek ve Durmuş, yatırım imkanları ve fırsatları hakkında Düzce TSO Yönetim Kurulu Başkanı Tuncay Şahin’den bilgiler aldı.

 

 

1000
icon

Henüz yorum yapılmadı,
İlk Yorum yapan siz olun...

yazarlar YAZARLAR
öne çıkanlar ÖNE ÇIKANLAR
alinti yazarlar ALINTI YAZARLAR
editörün seçtikleri EDİTÖRÜN SEÇTİKLERİ
sondakika SON DAKİKA
  • 14:18
  • 15:55
  • 15:04
  • 14:34
  • 16:14
  • 09:25
  • 17:08
  • 17:04
hava durumu HAVA DURUMU
anket ANKET

Sitemiz yenilendi, tasarımı sizce nasıl ?

e-gazete E-GAZETE
sayfalar SAYFALAR
arşiv HABER ARŞİVİ
linkler LİNKLER
duyurular DUYURULAR
Bu haber ilginizi çekebilir! Kapat

Düzce Manşet Gazetesi - Düzce Asayiş Güncel Sağlık Eğitim Siyaset Spor Haberleri