3 MAHALLEDE MUTLU SON

Gündem 29 Eylül 2020 17:25
Videoyu Aç 3 MAHALLEDE MUTLU SON
A
a

Düzce Belediyesi Su ve Kanalizasyon Müdürlüğü bir ay gibi kısa bir sürede 3 büyük mahallenin ana hat kolektör hattını tamamladı. Belediye bu çalışmayı, “3 yılda yapılamayanı bir aya sığdırıldı” açıklaması ile duyurdu.

Aydınpınar Caddesi, Konuralp ve Orhangazi mahallelerine 2 bin metre kolektör hattı döşendi.
Konuya ilişkin yazılı açıklama yapan Düzce Belediye Başkanımız Dr. Faruk Özlü, vatandaşların talepleri doğrultusunda belediye bünyesindeki müdürlüklerle hizmet ve çalışma planı çıkardıklarını söyledi. Başkan Özlü, “ Kanalizasyon ve içme suyu hattı çalışmaları hızlı ve başarılı bir şekilde ilerliyor. Geldiğimiz günden bu yana vatandaşlarımızın talepleri üzerinden acil ihtiyaçların karşılanması noktasında çözüm odaklı hizmet anlayışı ile çalışmalarımıza yön veriyoruz. Bu kapsamda 1 aylık bir süre içinde Aydınpınar Caddesi, Konuralp ve Orhangazi mahallelerinde 2 bin metre kolektör hattını tamamladık. Bundan sonraki süreçte vatandaşlarımızın ana hatta bağlantı yapılması için müracaat etmelerini istiyoruz. Vatandaşlarımızı fosseptik çukurlarından kurtarıyoruz.” ifadelerinde bulundu.
1500 metre içme suyu hattı döşedik
Su ve Kanalizasyon Müdürlüğü’nün 4 ekip ile 24 saat esasına göre sahada olduğunun altını çizen Düzce Belediye Başkanı Dr. Faruk Özlü, 3 yıldır vatandaşlardan gelen kanalizasyon ve içme suyu hattı taleplerini hızla yerine getirdiklerini kaydetti.
Su tamir ekibinin gece yarısı bile olsa anında müdahale ettiklerini belirten Başkan Özlü, “Gelen kanalizasyon ve içme suyu taleplerini tespit ve analizini yaptık. 1500 metre içme suyu ana hattını döşedik. Kanalizasyon ve içme suyu ana hat çalışmaları ile aynı zamanda çevre sorununu da en aza indirmiş oluyoruz.” dedi.
Başkan Özlü, İller Bankası’ndaki içme suyu ve kanalizasyon alt yapısı projelendirilmesinin tamamlanmasının ardından Düzce’nin bu konuda hiçbir sıkıntısı kalmayacağını da sözlerine ekledi.

1000
icon

Henüz yorum yapılmadı,
İlk Yorum yapan siz olun...

alinti yazarlar ALINTI YAZARLAR
hava durumu HAVA DURUMU
anket ANKET

Sitemiz yenilendi, tasarımı sizce nasıl ?

e-gazete E-GAZETE
sayfalar SAYFALAR
arşiv HABER ARŞİVİ
linkler LİNKLER
duyurular DUYURULAR
Bu haber ilginizi çekebilir! Kapat


Düzce Manşet Gazetesi - Düzce Asayiş Güncel Sağlık Eğitim Siyaset Spor Haberleri