3 İŞLETMEYE 20 BİN TL CEZA!

Gündem 22 Ekim 2018 10:17
Videoyu Aç 3 İŞLETMEYE 20 BİN TL CEZA!
A
a

Düzce İl Tarım ve Orman Müdürlüğü tarafından eylül ayı içerisinde 3 gıda işletmesine mevzuata aykırılıktan 20 bin 210 TL idari para cezası uygulandı.

Düzce İl Tarım ve Orman Müdürlüğü, eylül ayı içerisinde il genelinde yürütülen gıda ve yem kontrollerine ilişkin bilgilendirme yaptı.

Buna göre; Düzce'de gıda üretimi, satışı ya da toplu tüketimi alanında faaliyet gösteren 483, yem satışı yapan ise 6 olmak üzere toplam 489 işletmeye yönelik denetim gerçekleştirildi. Yapılan kontroller sonucunda 3 gıda işletmesine mevzuata aykırılıktan 20 bin 210 TL idari para cezası uygulandı.

1 ayda 16 şikayet

Yapılan açıklamada ayrıca Alo Gıda 174 hattına gelen 16 şikâyetin incelendiği ve şikayetlerin 15'inin olumlu sonuçlandığı bildirildi.

 965 ton iç fındık ihracatı gerçekleştirildi

Fiyatta yana hala üreticinin yüzünü güldürmeyen fındıkta, ihracat eylül ayında da hız kesmedi. İl Tarım, Düzce'deki ihracatçı firmaların başvurusu üzerine; eylül ayı içerisinde Avrupa Birliği (AB) ülkelerine ihraç edilen 965 ton iç fındık için 60; ihraç edilen 325 ton diğer gıda maddeleri için 18;   olmak üzere toplam 78 adet sertifika düzenlendiğini duyurdu.

49 kayıt belgesi verildi

Gıda işyerlerinin "Kayıt ve Onay İşlemlerine Dair Yönetmelik" gereği başvuruda bulunan gıda iş yerlerinden 49’una işletme kayıt belgesi verildiği bildirildi.

 

1000
icon

Henüz yorum yapılmadı,
İlk Yorum yapan siz olun...

yazarlar YAZARLAR
alinti yazarlar ALINTI YAZARLAR
editörün seçtikleri EDİTÖRÜN SEÇTİKLERİ
hava durumu HAVA DURUMU
anket ANKET

Sitemiz yenilendi, tasarımı sizce nasıl ?

e-gazete E-GAZETE
sayfalar SAYFALAR
arşiv HABER ARŞİVİ
linkler LİNKLER
duyurular DUYURULAR
Bu haber ilginizi çekebilir! Kapat

Düzce Manşet Gazetesi - Düzce Asayiş Güncel Sağlık Eğitim Siyaset Spor Haberleri