29 EKİM COŞKUYLA KUTLANDI

Gündem 29 Ekim 2017 12:28
Videoyu Aç 29 EKİM COŞKUYLA KUTLANDI
A
a

29 Ekim 1923’te Gazi Mustafa Kemal Atatürk önderliğinde ilan edilen cumhuriyetimizin 94. kuruluş yıldönümü dolayısıyla Düzce 18 Temmuz Kapalı Spor Salonu’nda resmi tören düzenlendi. Vali Zülkif Dağlı günün anlam ve önemine ilişkin konuşmasında 2023 hedeflerine dikkat çekti.

Tüm yurtta olduğu gibi Düzce’de de Cumhuriyet’in 94. kuruluş yıldönümü sebebiyle kutlama töreni düzenlendi. Dün Anıtpark Meydanı’nda çelenk sunumu yapılan kutlama programının bugünkü etkinlikleri, Düzce Valisi Zülkif Dağlı’nın tebrikleri kabulü ile başladı. Valilik kabul salonunda yapılan törende Düzce Valisi Zülkif Dağlı, vali yardımcıları, Belediye Başkanı Dursun Ay, İl Jandarma Alay Komutanı Albay Yılmaz Özdemir, İl Emniyet Müdürü Hüseyin Deniz, Düzce Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Nigar Demircan Çakar, Baro Başkanı Azade Ay, kurum müdürleri ve personelleri ile siyasi parti temsilcileri ve sivil toplum kuruluşları temsilcileri yer aldı.

Vali Dağlı’nın bayram tebriklerini kabul etmesinin ardından Anıtpark’ta gerçekleştirilmesi planlanan kutlama etkinlikleri, hava şartlarının uygun olmaması dolayısıyla 18 Temmuz Kapalı Spor Salonu’na alındı. Burada, saygı duruşunda bulunulması ve İstiklal Marşı’nın okunmasıyla başlayan programda Düzce Valisi Zülkif Dağlı günün anlam ve önemine ilişkin konuşma yaptı.

Dünyanın en büyük 10 ekonomisinden biri haline gelme hedefimizden taviz vermeyeceğiz”

Dağlı, geçtiğimiz yıl olduğu gibi bu yılki konuşmasında da 2023 yılı hedeflerine dikkat çekerek şu ifadelerde bulundu:

Bugünde 2023 vizyonu hedefine odaklanarak, yeni ve daha büyük başarılar için kendimizi hazırlamalıyız. Anadolu'daki bin yıllık varlığımızı, ülkemizi dünyanın en büyük 10 ekonomisinden biri haline getirerek ebedileştirme hedefimizden asla taviz vermeyeceğiz. Devletin tüm kurumlarıyla, milletimizle birlikte hedeflerimiz doğrultusunda emin adımlarla ilerleyeceğiz. Bu aziz millet ülkemizi, Türkiye'nin geleceğini, ay-yıldızlı bayrağı namertlere çiğnetmedi, çiğnetmeyecek. Bu yüce Türk milleti 1000 yıl önce Malazgirt'te hangi inançla Anadolu'nun kapılarını bizlere açmışsa, Çanakkale Savaşında, Kurtuluş Savaşında, Kıbrıs Harekatında ve 15 Temmuz'da aynı mücadeleyi yaptı. İstiklal mücadelesini yöneten Gazi Meclis'imize hainlerin girmesine izin vermedi.”

Bunlar isim değiştirerek karşımıza gelecekler”

Terör örgütlerinin hain emellerine karşı dik durulması gerektiğini vurgulayan Vali Dağlı şöyle konuştu:

Tüm halkımız bilmektedir ki, bunlar dün ASALA bugün, FETÖ, PKK ve DAEŞ olarak karşımıza dikilmektedir. Bugün birliğimizi, kardeşliğimizi istemeyen şer güçler, çirkin senaryolarından, kirli oyunlarından geri durmayacaklar ve isimleri değişmek suretiyle karşımızı geleceklerdir. Uyanık olmazsak yarın da başka isimlerle karşımızı geleceklerdir. Çünkü bunlar 100 yıl önce emellerini gerçekleştiremeyenlerin uzantılarıdır.”

Dağlı’nın konuşmasının ardından tören, öğrenciler tarafından cumhuriyeti konu alan şiir ve kompozisyonların okunması, Düzce Belediyesi Mehteran takımının gösterisi ile devam etti. Düzce Halk Eğitim Merkezi tarafından hazırlanan halk oyunları gösterisi ile kutlama programı sona erdi.

 

1000
icon

Henüz yorum yapılmadı,
İlk Yorum yapan siz olun...

yazarlar YAZARLAR
alinti yazarlar ALINTI YAZARLAR
hava durumu HAVA DURUMU
anket ANKET

Sitemiz yenilendi, tasarımı sizce nasıl ?

e-gazete E-GAZETE
sayfalar SAYFALAR
arşiv HABER ARŞİVİ
linkler LİNKLER
duyurular DUYURULAR
Bu haber ilginizi çekebilir! Kapat


Düzce Manşet Gazetesi - Düzce Asayiş Güncel Sağlık Eğitim Siyaset Spor Haberleri