25 GÜNDE 53 KİŞİ KURTARILDI

Gündem 24 Temmuz 2017 11:28
Videoyu Aç 25 GÜNDE 53 KİŞİ KURTARILDI
A
a

Akçakoca’da plajlarda boğulma olaylarını önleme faaliyetleri kapsamında bu yıl sıfır can kaybı hedefiyle valilik bünyesinde hayata geçirilen “Güvenli Sahil Düzce” Projesi meyvelerini veriyor. Sayıları ve ekipmanları artırılan cankurtaranlar, 25 günde 53 kişiyi boğulmaktan kurtardı.

Geçen yıl başlatılan bu yıl kapsamı genişletilerek sürdürülen “Güvenli Sahil Düzce” Projesi dikkat çeken sonuçlar elde ediyor.Akçakoca’daki plajlarda sıfır can kaybı hedefiyle valilik bünyesinde hayata geçirilen projeyle sayıları artırılan ve ekipmanlarla desteklenen cankurtaranlar, sezonun geride kalan bölümünde başarılı müdahalelere imza attı. Akçakoca Kaymakamlığı koordinesinde Akçakoca Belediye Başkanlığı İtfaiye Hizmetleri Müdürlüğü’ne bağlı olarak çalışan cankurtaranlar, göreve başladıkları 15 Haziran’dan itibaren 10 Temmuz’a kadar 53 boğulma vakasına başarılı bir müdahale etti.
Cankurtaran timlerinin müdahale ettiği boğulma vakalarının ölümle sonuçlanmaması yüzleri güldürdü. Cankurtaranlar, geçtiğimiz hafta sonu Karaburun plajında sadece bir günde çeken akıntıya yakalanan 10’un üzerinde boğulmaya müdahale ederek vatandaşların hayatlarını kurtardı.
Gümüş Bröve sahibi 13 cankurtaranla verilen hizmette, 5 jet ski ve diğer destek araçlarıyla plajlardaki güvenlik üst düzeyde tutuluyor.

 

1000
icon

Henüz yorum yapılmadı,
İlk Yorum yapan siz olun...

yazarlar YAZARLAR
alinti yazarlar ALINTI YAZARLAR
hava durumu HAVA DURUMU
anket ANKET

Sitemiz yenilendi, tasarımı sizce nasıl ?

e-gazete E-GAZETE
sayfalar SAYFALAR
arşiv HABER ARŞİVİ
linkler LİNKLER
duyurular DUYURULAR
Bu haber ilginizi çekebilir! Kapat

Düzce Manşet Gazetesi - Düzce Asayiş Güncel Sağlık Eğitim Siyaset Spor Haberleri