21 ÜNİVERSİTE İLE İŞBİRLİĞİ PROTOKOLÜ İMZALANDI

Gündem 15 Şubat 2019 10:02
Videoyu Aç 21 ÜNİVERSİTE İLE İŞBİRLİĞİ PROTOKOLÜ İMZALANDI
A
a

Aile Çalışma ve Sosyal Hizmetler Bakanlığı, içerisinde Düzce Üniversitesi'nin yer aldığı 21 üniversite ile "İş Sağlığı ve Güvenliği" alanında iş birliği protokolü imzaladı.

"Üniversitelerle İş Sağlığı ve Güvenliği Alanında İş Birliği Protokolü İmza Töreni"ne; Aile Çalışma ve Sosyal Hizmetler Bakanlığı'ndan Bakan Yardımcısı Ayşe Ergezer, İş Sağlığı ve Güvenliği Genel Müdürü Sedat Yenidünya, Düzce Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Nigar Demircan Çakar, programa katılan üniversitelerin rektörleri, Düzce Üniversitesi Rektör Yardımcısı Prof. Dr. İlhan Genç, Düzce Üniversitesi Teknoloji Fakültesi Öğretim Üyesi Doç. Dr. Rıfat Akbıyıklı, bakanlık yetkilileri ve akademisyenler katıldı.
Törende konuşan Aile Çalışma ve Sosyal Hizmetler Bakanlığı İş Sağlığı ve Güvenliği Genel Müdürü Sedat Yenidünya, Bakanlık olarak tüm çalışmalarda paydaşlarla hareket ettiklerini belirterek en önemli paydaşlardan biri olan üniversitelerle iş sağlığı ve güvenliği alanında protokol imzalayacaklarını ifade etti.
Aile Çalışma ve Sosyal Hizmetler Bakanlığı'ndan Bakan Yardımcısı Ayşe Ergezer yaptığı konuşmada; eğitim uygulamalarında iş sağlığına ve güvenliğine yer verilerek bu alanda çalışmalar yürüteceklerini dile getirdi. Eğitim kurumlarında iş sağlığı ve güvenliğini görünür hale getirmek için düzenlenecek kısa film yarışmaları, tiyatro gibi aktivitelerin hayata geçirilmesiyle iş hayatının geleceği olan çocuk ve gençlerin zihinlerinde iş sağlığı ve güvenliği bilincinin oluşturulmasını hedeflediklerini söyledi.
Mili Eğitim Bakanlığı'yla ilk ve orta öğretimde başlattıkları uygulamaları üniversitelerle de devam ettireceklerine işaret eden Ayşe Ergezer; yasal zeminin yanında iş sağlığı ve güvenliği kültürünün benimsenmesinin, bu alanda kalıcı ve sürdürülebilir bir iyileşme sağlamak için en önemli unsur olduğunu vurguladı.
Programda Düzce Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Nigar Demircan Çakar, Aile Çalışma ve Sosyal Hizmetler Bakanlığı ile Düzce Üniversitesi adına İş Sağlığı ve Güvenliği Alanında İş Birliği Protokolü'nü imzaladı. Protokol ile bu alanda gençlere yönelik farkındalık aktivitelerinin desteklenmesi, iş ekipmanlarının kontrollerini yapan kişilere verilecek temel eğitim programlarının düzenli ve etkin uygulanması ile işverenlere eğitimler verilmesi amaçlanıyor.
 
1000
icon

Henüz yorum yapılmadı,
İlk Yorum yapan siz olun...

yazarlar YAZARLAR
alinti yazarlar ALINTI YAZARLAR
editörün seçtikleri EDİTÖRÜN SEÇTİKLERİ
hava durumu HAVA DURUMU
anket ANKET

Sitemiz yenilendi, tasarımı sizce nasıl ?

e-gazete E-GAZETE
sayfalar SAYFALAR
arşiv HABER ARŞİVİ
linkler LİNKLER
duyurular DUYURULAR
Bu haber ilginizi çekebilir! Kapat

Düzce Manşet Gazetesi - Düzce Asayiş Güncel Sağlık Eğitim Siyaset Spor Haberleri