21 BİN KİŞİ ARAYIP ‘KESERİZ’ DEDİLER

Gündem 28 Mayıs 2018 12:46
Videoyu Aç 21 BİN KİŞİ ARAYIP ‘KESERİZ’ DEDİLER
A
a

CHP Milletvekili Adayı Zafer Teber düzenlediği iftar programında yine CHP’den aday gösterildiği 2015 Genel Seçimleri’ne yönelik çarpıcı iddialarda bulundu. 2015 seçimlerinde çok ciddi sıkıntılar yaşadıklarını belirten Teber, “Bizim mitingimize Kalıcı Konutlar’dan gelmemeleri için otobüsleri kaldırdılar. Yetmedi yolu kazıdılar. 21 bin kişi arandı ve “Oyunuzu değiştirirseniz maaşınızı keseriz” dediler. Muhtarlar arandı, tehdit edildi.” dedi.

Seçim çalışmalarına devam eden Cumhuriyet Halk Partisi Düzce 1. Sıra Milletvekili Adayı Zafer Teber, parti üyeleri için iftar programı düzenledi. Programa CHP Milletvekili Adayları İlknur Başak Tütüncü ve Hasan Servet Öktem, parti üyeleri, iş insanları ve davetliler katıldı.

Bu seçimleri ne yapıp edip lehimize çevirmek zorundayız”
İftar yemeğinin ardından açıklamalarda bulunan CHP Milletvekili Adayı Zafer Teber, “Şurada bir ay öncesine kadar cumhurbaşkanımız bir şey söylüyordu; “Erken seçimden bahsetmek vatan hainliğidir.” diye. Bu sene içerisinde bunu en az 10 kez tekrarladı. Bir gün önce Bahçeli çıkıp “Erken seçim” dedi, arkasından da cumhurbaşkanı, “24 Haziran da erken seçim olacak.” dedi. Kendisi zaten birkaç gün sonra neden erken seçime gidildiğini açıkladı. “Ekonomik deprem geliyor.” dedi ve zaten onun belirtilerini gördük. Panikle bir yığın hata yaptılar. Çok kırılgan bir ekonomimiz var. Bunu çok uzun zamandır sizlere anlatıyorum. Hatırlarsanız 2015 seçimlerinden önce süreçli işlediğim konu buydu. Türkiye ekonomisi çok kırılgan hale geliyor, borçla inşaat yapıyoruz, borç alıyoruz, üretmiyoruz. Buna karşılık toprağa gömüyoruz. Bunun bir sonu olacaktır diye sürekli anlattım. Sonunda 2019’a kadar bunun devam edemeyeceğini anladılar ve seçimi erkene aldılar. Bir de siyasi sebebi vardı. O da İYİ Parti’yi seçime sokmamak. 15 milletvekiliyle 21 dakikayla İYİ Parti seçimlere katılabilir hale geldi. Akabinde ciddi bir panik haliyle yanlış kararlar aldılar. Laik cumhuriyetin beka sorunu var. Bu seçimleri ne yapıp edip lehimize çevirmek zorundayız.” ifadelerini kullandı.

 “2015 seçimlerinde de çok ciddi sıkıntılar yaşadık”
Düzce’de geçmişte yaşadıkları sorunları da dile getiren Teber, “10 gündür Düzce’de çalışıyoruz. 4 seçim ofisi için anlaştık, bozuldu. En son dün (26 Mayıs) bir seçim ofisi için konuştuk, anlaştık, temizlik yapıldı. Bugün (27 Mayıs) geldi adam “Kusura bakmayın, vazgeçtim” dedi. Hangi şartlarda olduğumuzu idrak edin diye söyledim. Biz 2015 seçimlerinde de çok ciddi sıkıntılar yaşadık. Bizim mitingimize Kalıcı Konutlar’dan gelmemeleri için otobüsleri kaldırdılar. Yetmedi yolu kazıdılar. Biz minibüslerle nerelerden insan taşıdık. Yetmedi 21 bin sosyal yardım kurumu o gün tek tek arandılar. Ben bunu o günün valisiyle de konuştum. Vali, ben bunu nereden haber aldım diye çok ciddi kaygılandı. 21 bin kişi arandı ve “Oyunuzu değiştirirseniz maaşınızı keseriz” dediler. Muhtarlar arandı, tehdit edildi.” dedi.

Düzce’de hedefimiz birinci parti olmak”
Teber, konuşmasını şöyle sürdürdü: “Yeni bir dalgayla karşı karşıya kalabiliriz. Bunun için hazırlıklı olmalıyız. Oylarımıza, sandıklarımıza sahip çıkmalıyız. Bu seçim bundan önceki seçimler gibi değil. Biz Düzce’den mutlaka milletvekili ve milletvekilleri çıkaracağız arkadaşlar. Düzce’de hedefimiz birinci parti olmak. Bu yapılamaz değildir. Bu dönem partimizde bir takım sorunlar yaşandı. Bu sorunları bir kenara bırakmalıyız. Bu arkadaşlarımızın seçime kilitlenmesi gerekiyor. Bütün bu dargınlıkları, kırgınlıkları bir tarafa bırakmamız gerekiyor.” şeklinde konuştu.

 

1000
icon

Henüz yorum yapılmadı,
İlk Yorum yapan siz olun...

yazarlar YAZARLAR
öne çıkanlar ÖNE ÇIKANLAR
alinti yazarlar ALINTI YAZARLAR
editörün seçtikleri EDİTÖRÜN SEÇTİKLERİ
sondakika SON DAKİKA
  • 15:55
  • 15:04
  • 14:34
  • 16:14
  • 09:25
  • 17:08
  • 17:04
  • 15:05
hava durumu HAVA DURUMU
anket ANKET

Sitemiz yenilendi, tasarımı sizce nasıl ?

e-gazete E-GAZETE
sayfalar SAYFALAR
arşiv HABER ARŞİVİ
linkler LİNKLER
duyurular DUYURULAR
Bu haber ilginizi çekebilir! Kapat

Düzce Manşet Gazetesi - Düzce Asayiş Güncel Sağlık Eğitim Siyaset Spor Haberleri