2024’TE SON KOZUNU OYNAYACAKTIR

Siyaset 25 Ekim 2021 16:51
Videoyu Aç 2024’TE SON KOZUNU OYNAYACAKTIR
A
a

Öncü TV’de ekranlara gelen “Kitabın Ortasından” programına konuk olan Kaynaşlı Belediye Başkanı Birol Şahin, “Nasıl İzah Edersiniz?” bölümünde Düzce’nin siyasetinden bürokrasisine, yerel yönetiminden iş dünyasına kadar Ünsal’ın sorduğu birçok isim hakkında dikkat çeken yorumlarda bulundu. Düzce eski Belediye Başkanı Mehmet Keleş’in mevcut Başkan Dr. Faruk Özlü’den çok daha başarılı olduğunu savunan Şahin, “Şu İstanbul Caddesi’ni 200 metrelik yeri 9-10 ayda bitiremediler. Ama Mehmet Keleş depremden sonra yerle bir olmuş, ışıkları sönmüş, sokakları caddeleri tamamen bir harabe haline gelmiş bir şehri, çok kısa bir zamanda ayağa kaldırdı. Bana göre Düzce Belediyesi için en güçlü adaylardan. Mehmet Keleş 2024 yılında son kozunu oynayacaktır.” dedi.

Öncü TV ve 100.2 Radyo Öncü ortak yayınıyla Düzceliler’in ilgi ile takip ettiği, Öncü Medya Haber Genel Yayın Yönetmeni Sadullah Ünsal’ın hazırlayıp sunduğu “Kitabın Ortasından” programının geçen haftaki bölümüne Kaynaşlı Belediye Başkanı Birol Şahin olmuştu.
Gerek Öncü TV ekranlarından, gerek radyoları başından ve gerekse sosyal medya ağlarından binlerce Düzceli vatandaşın takip ettiği programın, “Nasıl İzah Edersiniz?” bölümünde, Ünsal’ın sorduğu isimler hakkında Başkan Şahin şu değerlendirmelerde bulundu:
“Görevini layıkıyla yapmaya çalışan bir arkadaşımız”
Çiğdem Günal: Düzce’de il genel meclis başkanlığı yapan daha önce de AK Partide İlçe başkanlığı döneminde beraber çalışma imkânımız olan, görevini layıkıyla yapmaya çalışan bir arkadaşımız.
Başarılı buluyor musunuz?: Bir şeyler yapıyor yani.
“Gurur, kibir olmayan çok değerli bir arkadaşımız”
Dursun Ay: “Mütevazi, şuanda da görüştüğümüz, çok değerli, eskiden beri tanışmış olduğumuz bir arkadaşımız. Samimi, iyi bir arkadaşımız. Gurur, kibir olmayan içten bir arkadaşımız.”
“Kendisinden cumhurbaşkanı olmaz”
Kemal Kılıçdaroğlu: “CHP’nin genel başkanı. Kemal Kılıçdaroğlu sonuçta siyasette başarısız oldu yani. Yıllardan beri seçimlere girip çıkıyor tabi ama bir başarı elde edemedi. CHP’nin genel başkanı olarak siyasette başarısız olmuştur. Aslında çoktan istifa edip siyaseti bırakması lazımdı. Ama ülkemizde böyle bir şey yok başarısız da olsan devam ediyorsun. Kendisinden Cumhurbaşkanı olmaz. Seçilemez. Hele Tayip Erdoğan’ın karşısında hiç şansı yok. Sonuçta o da bir siyasi parti lideridir onun kararlarına da tabi ki saygı duyarız.”
“Cumhurbaşkanı olup olmaması, halkın vereceği karar”
Meral Akşener: Onun Cumhurbaşkanı olup olamaması halkın vereceği bir karardır. Kimsenin kendi demesiyle bir şeyler olmuyor. Ben de derim bakan, başbakan olacağım, ama bu benim dememle olacak bir şey değil.
“Mütevazi, açık gönüllü bir arkadaşımız”
Okan Yanmaz: Mütevazi, açık gönüllü bir arkadaşımız. Akçakoca belediye başkanı. Zaman zaman görüşürüz. Hizmet yapmaya çalışıyor.
“Çalışkan bir arkadaşımız”
Yasin Yılmaz: Müdürümüzle görüşüyoruz. Müdürüm gayet de çalışkan bir arkadaşımız. Samimi bir arkadaşımız. Mütevazi, alçak gönüllü, güzel hizmet ediyor. Ben kendisini seviyorum, değerli bir arkadaşımız.
“Bir problemimiz, sıkıntımız yok”
Mustafa İkbal Ekşi: “Şu anda Kaynaşlı’da beraber çalışıyoruz tabii, zaman zaman bir araya gelip ilçemizle alakalı güzel istişareler yapıyoruz. Ben kaymakamımızdan memnunum. Bir problemimiz, sıkıntımız yok.”
“Arkadaşımız, kardeşimiz”
Ömer Aydın: Arkadaşımız, kardeşimiz. Aramız iyi. Ömer kardeşim hem 2014’te hem 2019’da bizi destekledi yani. Belki bu ihraçtan sonra ufak tefek şeyler olmuştur ama benden kaynaklanan bir durum olmadı, herhangi bir sıkıntı, problem olmadı. Ömer kardeşimle yine zaman zaman görüşüyoruz, merhabalaşıyoruz, selamlaşıyoruz.
“Sevdiğim bir kardeşim”
Osman Kılıç: “Sevdiğim bir kardeşimiz.”
Hasan Ergin: “Daha önce bir dönem benim de yönetim kurulu üyeliği olmuştu AK Parti ilçe başkanıyken, o da Kaynaşlı’mız için, köylerimiz için çalışıyor, mücadele ediyor.”
Fahrettin Şahin: “Abim. Ziraat odasını şuanda güzel yürütüyor. Hizmet yapıyor. Ne yapılması gerekiyorsa yapıyor.”
“Kendisi proje adamı”
Ayhan Şamandar: “İlk Kaynaşlı Meslek Yüksekokulu müdürümüz. Çok heyecanlı, çok pratik, çok çözüm odaklı, çok sevdiğim taktir ettiğim birisi. İnşallah daha iyi yerlere gelir. Ondaki heyecanı ben gördükçe ben de ondan bir heyecan alıyorum. Bu hızlı trenle alakalı Düzce’nin sesini ülkeye duyurdu. Çok da güzel bir proje adamı kendisi. Güzel de bir proje hazırladı. Ben de kendisiyle görüştü birkaç defa proje ile alakalı. İnşallah hızlı trenle alakalı bir gelişme olacaktır Düzce’miz adına.”
“Düzce Belediyesi’nin gülen yüzü”
Hüdaver Gösterişli: “Düzce Belediyesi’nin gülen yüzü. Güzel bir enerjisi var, mütevazi, alçak gönüllü, sempatik, tatlı dilli. Olumsuz bir şey olsa bile, onu tatlı dille anlatmaya çalışıyor.”
“Çok kısa zamanda Düzce’yi ayağa kaldırdı”
Mehmet Keleş: 30-35 yıllık bir arkadaşlığımız var kendisiyle. Kendisini severim. Zaman zaman da görüşürüz. Çok büyük bir enerjisi olan, büyük bir heyecanı olan birisi. Bana göre Faruk Özlü’den çok daha başarılıydı. Kıyaslama yaparsak Faruk Özlü’den çok daha başarılı. Şu İstanbul Caddesi’ni 200 metrelik yeri 9-10 ayda bitiremediler. Ama Mehmet Keleş depremden sonra yerle bir olmuş, ışıkları sönmüş, sokakları caddeleri tamamen bir harabe haline gelmiş bir şehri, çok kısa bir zamanda ayağa kaldırdı. Aşırı derecede hizmetler yaptı. Mehmet Keleş uyanık kaynağı buluyor, parayı buluyor, hizmeti getiriyor. Bana göre de Düzce Belediyesi için en güçlü adaylardan. Mehmet Keleş 2024 yılında son kozunu oynayacaktır. Mehmet Keleş’in Belediye Başkanlığı’nda Düzce hep 10-0 yapıyordu.
 “Düzce’mize katkıları olan, istihdam sağlayan, ekonomik katkı sağlayan bir kardeşimiz”          
Faruk Türkseven: Yıllardan beri samimi olduğumuz bir arkadaşımız. Severim kendisini, o da beni sever. Hatta Faruk Türkseven’in babası Hacı Hidayet Türkseven refah partisi döneminde koyu refah partiliydi. O zamanlarda böyle iş adamlarının refah partisi çok azdı. Hacı Hidayet Türkseven amcamızın da Refah partisi olması partililere bir güç veriyordu. O da sağ olsun o zaman maddi manevi her türlü hizmeti veriyordu. Allah kendisine sağlıklı uzun ömürler versin. Faruk Türkseven de Düzce’mize katkıları olan istihdam sağlayan, ekonomik katkı sağlayan bir kardeşimizdir.
“Bizlerden desteğini esirgemiyor”
Cevdet Atay: Valimizle alakalı herhangi bir problem sıkıntı yaşamıyoruz. Zaman zaman da kendisi sağ olsun Kaynaşlı’mıza gelir belediyemize de geldi, bizi ziyaret etti. Bizim randevularımıza da hemen cevap veriyor. Bizlerden desteğini esirgemiyor.
“Aklıma heyecan, enerji geliyor”
Sadullah Ünsal: “Aklıma heyecan geliyor, enerji geliyor. Dobralığınız da çok güzel. Olumsuz yorumları da bana okuyorsunuz, olumluları da okuyorsunuz. Benim sevdiğim şey bu. Programa ayrı bir heyecan, ayrı bir renk katıyorsunuz. Allah hepimize sağlıklı uzun ömürler nasip etsin.
“Mevki, makam hesabı çok yapmayan, bedel ödemeye her zaman hazır”
Birol Şahin: Pes etmeyen bir yapımız var. Çekinmeyen, korkmayan. Mevki, makam hesabı çok yapmayan, bedel ödemeye her zaman hazır olan, bir yapımız var. Halk için kendini feda eden diyelim. Tabi ki eksiğimiz, hatamız, yanlışlarımız vardır ama bir sonuca bağlayacak olursak kimseye karı bir art niyetimiz yok, kimseye karşı bir kinimiz yok, siyasi parti ayrımı yapmıyorum, herkesi Allah yarattığı için seviyorum. Belediye Başkanlığı döneminde belki olumsuz cevap verdiğimiz olmuştur, kırılanlar olmuştur ki; sonuçta herkesi memnun edemezsin, biz elimizden geldiği kadar hep yardımcı olmaya çalışıyoruz.

 
1000
icon

Henüz yorum yapılmadı,
İlk Yorum yapan siz olun...

alinti yazarlar ALINTI YAZARLAR
hava durumu HAVA DURUMU
anket ANKET

Sitemiz yenilendi, tasarımı sizce nasıl ?

e-gazete E-GAZETE
sayfalar SAYFALAR
arşiv HABER ARŞİVİ
linkler LİNKLER
duyurular DUYURULAR
Bu haber ilginizi çekebilir! Kapat


Düzce Manşet Gazetesi - Düzce Asayiş Güncel Sağlık Eğitim Siyaset Spor Haberleri