2019’DAN BEKLENTİLER…

Gündem 25 Aralık 2018 15:14
Videoyu Aç 2019’DAN BEKLENTİLER…
A
a

2018 yılını uğurlayıp 2019’a ‘Merhaba’ demeye hazırlandığımız şu günlerde Düzce’de yaşayan vatandaşlara yeni yıldan beklentilerini sorduk. Görüşünü aldığımız Düzceliler’in çoğunluğu geçim sıkıntısından kurtulmak istediğini belirtirken, savaşların son bulması ve huzurlu bir yaşam da ortak temenni oldu.

2018 yılının son haftasını yaşadığımız şu günlerde vatandaşlara yeni yıldan beklentilerini ve dileklerini sorduk. Asgari ücretin 2019 yılında brüt 2 bin 558 lira, net 2 bin 20 lira olarak belirlendiğinin açıklanmasından önce Öncü Haber mikrofonlarına konuşan vatandaşlar, geçim sıkıntısının son bulması için asgari ücrete hatırı sayılır bir zam yapılması beklentisini de dile getirdi.
İşte aldığımız cevaplar…
“Savaşın olmamasını istiyorum”
“Sağlık, huzur, mutluluk, iyilik, güzellik bekliyorum.” diyen bir vatandaş temennilerini şöyle sürdürdü: “Kötü insanların iyi olması istiyorum. Savaşın olmamasını istiyorum. Hayvanlara iyi davranmalarını istiyorum işkence yapmamalarını istiyorum.”
“İyi bir geçim olmasını istiyorum”
2018 yılında yaşanan geçim sıkıntılarına dikkat çeken Esra İbrahimoğlu ise şöyle konuştu: “Mutluluk, sağlık ve güzel bir ömür bekliyorum. Ülkemizin daha iyiye gitmesini istiyorum. İyi bir geçim olmasını istiyorum. Malum ülkemizin geçim derdi büyük bir sıkıntıda bu yüzden iyi bir geçim diliyorum.”
“Maaşımıza güzel bir zam bekliyorum
Hayatın geçim darlığından kurtulmak isteyen Ayşe Özdemir ise şunları dile getirdi:
“Maaşımıza güzel bir zam bekliyorum. Geçim darlığından kurtulmak istiyoruz. Güzel bir yaşam istiyoruz çoluğumuz çocuğumuzla ilgili. Başka bir beklentimiz yok en büyük beklentimiz bu. Güzel bir geçim.”
“Asgari ücretin artmasını istiyorum”
Barış Kaya adlı bir başka vatandaş ise, “Öncelikle asgari ücretin artmasını istiyorum. Minimum 2 bin 200 lira olmasını istiyorum. Dolar düştü, zamların da düşmesini istiyorum. Piyango bana çıkarsa iyi olur. Başka bir beklentim yok.” ifadesinde bulundu.
“Savaş olmasın, huzurlu bir yaşam olsun”
Mikrofonumuzu uzattığımız vatandaşlardan Metin Demir ise, “Savaş olmasın, huzurlu bir yaşam olsun. Huzur istiyorum sadece.” dedi.
“Asgari ücretin artmasını bekliyorum
Asgari ücretin artmasını ve savaşların bitmesini istediğini belirten Mustafa Sarıgüzel isimli vatandaş ise şunları kaydetti:
“Ülkenin bütünlüğü ve huzur içerisinde yaşamak istiyorum. Herkesin hak ettiği değeri kazanması ve asgari ücretin artmasını bekliyorum. 2019’da iç savaş, dış savaş bunların hepsinin bitmesi, herkesin hak ettiği mevkide, hak ettiği yere ulaşmasını istiyorum. Benim temennim ve bütün düşüncelerim bunlar. Umarım hepsi gerçekleşir ve 2019 yılına böyle mutlu gireriz.”
“Şehrimizin güzelleşmesini bekliyorum”
Son olarak Tahsin Kurunç da, “Hayatın güzel olmasını, insanların mutlu olmasını, şehrimizin güzelleşmesini bekliyorum. En güzeli budur.” dedi.
 
 
1000
icon

Henüz yorum yapılmadı,
İlk Yorum yapan siz olun...

yazarlar YAZARLAR
alinti yazarlar ALINTI YAZARLAR
editörün seçtikleri EDİTÖRÜN SEÇTİKLERİ
hava durumu HAVA DURUMU
anket ANKET

Sitemiz yenilendi, tasarımı sizce nasıl ?

e-gazete E-GAZETE
sayfalar SAYFALAR
arşiv HABER ARŞİVİ
linkler LİNKLER
duyurular DUYURULAR
Bu haber ilginizi çekebilir! Kapat

Düzce Manşet Gazetesi - Düzce Asayiş Güncel Sağlık Eğitim Siyaset Spor Haberleri