20 STK’DAN FENER ALAYI’NA DAVET

Gündem 27 Ekim 2018 15:10
Videoyu Aç 20 STK’DAN FENER ALAYI’NA DAVET
A
a

Yakalaşan Cumhuriyet Bayramı olması dolayısıyla, Düzce Atatürkçü Düşünce Derneği’nde bir araya gelen 20 sivil toplum kuruluşu, 29 Ekim Pazartesi akşamı düzenlenecek ‘Fener Alayı’na davet etti.

Topluluk adına basın açıklamasını ise Eğitim-İş Düzce Şubesi Başkanı Hüseyin Arslan yaptı.

“Cumhuriyet kurumlarının içi boşaltıldıkça başta eğitimde halkımız büyük sıkıntılar çekmektedir”

29 Ekim 2018 Pazartesi akşamı saat 20.00’de Düzce Belediyesi önünden başlayıp Anıtpark’ta sona erecek ‘Fener Alayı’na tüm Düzcelileri ellerinde Türk Bayrakları ile davet eden Arslan, ulusal bayramların önemine dikkat çekerek şunları kaydetti: “Atatürk’ün kurup bizlere emanet ettiği Türkiye Cumhuriyeti’nin içeride ve dışarıda zorlu dönemlerden geçtiği bugünlerde, birlik ve beraberliğimizin en temel yapı taşlarının başında gelen ulusal bayramlarımız, çok büyük önem arz etmektedir. Bizler Cumhuriyet kazanımlarının önemini, anlamını gün geçtikçe daha iyi anlıyoruz. Ülkemizde Cumhuriyet değerlerinden uzaklaşıldıkça ulusumuzun nasıl sıkıntılar çektiğini son dönemlerde hep birlikte görüyoruz ve yaşıyoruz. Cumhuriyet kurumlarının içi boşaltıldıkça başta eğitimde, adalette, yönetimde tüm alanlarda halkımız büyük sıkıntılar çekmektedir. Cumhuriyet Devrinin sanayi kuruluşları ve fabrikalarının özelleştirme adı altında yerli ve yabancı sermayeye peşkeş çekilmesi sonucu halkımız adı konmamış bir ekonomik kriz yaşamaktadır.”

“Cumhuriyet Bayramını el ele vererek coşkuyla kutlayalım”

Çarenin, Atatürk’ün kurduğu Cumhuriyetin kurucu ayarlarına dönülmesi olduğunu söyleyen Arslan, şu ifadelerde bulundu: “Bizler, her zaman ve her koşulda demokrasiye, çağdaşlığa, laik ve üniter yapıya, ulusal birlik ve beraberliğimize, Mustafa Kemal Atatürk’e, Türkiye Cumhuriyeti’nin temel değerlerine ve ülkemize sahip çıkacağız. Bu amaçla yaklaşan Cumhuriyet Bayramı’nda, geçmiş dönemlerde olduğu gibi Düzce halkımız başta olmak üzere, tüm kurum ve kuruluşları bir araya gelmeye çağırıyoruz. Ulaştığımız ve ulaşamadığımız tüm kurumlarımızı Cumhuriyet Bayramını el ele vererek coşkuyla kutlamaya, ulusal birlik ve beraberliğimize güç vermeye çağırıyoruz.” 


 
1000
icon

Henüz yorum yapılmadı,
İlk Yorum yapan siz olun...

yazarlar YAZARLAR
öne çıkanlar ÖNE ÇIKANLAR
alinti yazarlar ALINTI YAZARLAR
editörün seçtikleri EDİTÖRÜN SEÇTİKLERİ
hava durumu HAVA DURUMU
anket ANKET

Sitemiz yenilendi, tasarımı sizce nasıl ?

e-gazete E-GAZETE
sayfalar SAYFALAR
arşiv HABER ARŞİVİ
linkler LİNKLER
duyurular DUYURULAR
Bu haber ilginizi çekebilir! Kapat

Düzce Manşet Gazetesi - Düzce Asayiş Güncel Sağlık Eğitim Siyaset Spor Haberleri