20 KİŞİLİK KONTENJANA 77 BAŞVURU

Gündem 16 Mart 2021 14:47
Videoyu Aç 20 KİŞİLİK KONTENJANA 77 BAŞVURU
A
a

Düzce Belediyesi, İtfaiye Müdürlüğü kadrosunu güçlendirmek için gerekli şartları taşıyan 20 itfaiye eri alımı öncesinde 77 adayı mülakata çağırdı. İtfaiye Müdürlüğü, zorlu parkurları başarıyla tamamlayıp göreve başlayacak olan 20 yeni itfaiye eri ile gücüne güç katmış olacak.

Düzce Belediyesi İtfaiye Müdürlüğü bünyesine alınacak 20 itfaiye eri için başvuran 77 aday sözlü ve bedensel yeterlilik sınavlarına katıldı. İtfaiye Müdürlüğü İstasyonunda gerçekleştirilen mülakatta 77 aday, zorlu spor ve sözlü mülakatlarda mücadele verdi. 657 sayılı ‘Devlet Memurları Kanununa’ tabi olarak istihdam edilecek olan itfaiye eri adaylarının sınavları Covid-19 tedbirleri kapsamında önlemler alınarak yapıldı.
KPSS ŞARTI ARANDI
20 İtfaiye erinin alınacağı, KPSS P93 ve KPSS P94 türünden en az 60 puan alan, Ortaöğretim kurumlarının İtfaiyecilik ve Yangın Güvenliği Alanı ve dallarının birinden mezun olması şartı arandı. Adayların en az B sınıfı sürücü belgesi sahibi, Ön-Lisans İtfaiyecilik ve Yangın Güvenliği, Sivil Savunma ve İtfaiyecilik programlarından birinden mezun en az C sınıfı sürücü belgesi sahibi ve diğer şartları taşıyan 77 aday başvuruda bulundu.
73 ERKEK 4 KADIN ADAY OLDU
İtfaiye Müdürlüğü binasında yapılan sınavlara katılan 73 erkek ve 4 kadın aday, önce parkurda uygulama sınavından geçti. Adaylar uygulamalı parkurun ardından oluşturulan heyet önünde mülakata alındı. Düzce Belediyesi İnsan Kaynakları Müdürlüğü tarafından değerlendirilecek olan sonuçlar önümüzdeki günlerde açıklanacak.

1000
icon

Henüz yorum yapılmadı,
İlk Yorum yapan siz olun...

alinti yazarlar ALINTI YAZARLAR
hava durumu HAVA DURUMU
anket ANKET

Sitemiz yenilendi, tasarımı sizce nasıl ?

e-gazete E-GAZETE
sayfalar SAYFALAR
arşiv HABER ARŞİVİ
linkler LİNKLER
duyurular DUYURULAR
Bu haber ilginizi çekebilir! Kapat

Düzce Manşet Gazetesi - Düzce Asayiş Güncel Sağlık Eğitim Siyaset Spor Haberleri