2 KİŞİ DAHA HAYATINI KAYBETİ…

Sağlık 18 Nisan 2021 14:20
Videoyu Aç 2 KİŞİ DAHA HAYATINI KAYBETİ…
A
a

Düzce’de durdurulamayan Koronavirüs Salgınındaki vaka sayısı, tehlikeli boyutlarda seyretmeye devam ederken, Düzce Atatürk Devlet Hastanesi Pandemi Yoğun Bakım Ünitesinde tedavi gören 2 hasta daha yaşamını yitirdi.

Sağlık Bakanlığının verilerine göre 100 bin kişiye düşen haftalık vaka sayısının 521 bin 38’e ulaştığı Düzce’de, Yeni Tip Koronavirüs  (Kovid-19) salgınında tehlike çanları çalmayı devam ediyor.
Alınan tüm tedbir ve kurallara rağmen, önüne geçilemeyen vaka artışı nedeniyle, can kayıpları da art arda gelmeye devam ederken, Düzce Atatürk Devlet Hastanesi Yoğun Bakım Ünitesi’nde tedavi gören iki hasta daha hayatını kaybetti. Son yaşanan vefatlarla birlikte salgına bağlı ölenlerin sayısı 155 olarak kayıtlara geçti.
Son 48 saatte Düzce’de toplam vaka sayısı 34 bin 490’a yükselirken, toplam iyileşenlerin sayısı ise 32 bin 472’ye çıktı. 2 bin 863 aktif hastanın bulunduğu kentte, 32 ağır hastanın Düzce Atatürk Devlet Hastanesi Pandemi yoğun bakım servisinde tedavileri devam ediyor. Bu 32 hastadan 12 tanesinin  entübe olduğu öğrenildi.
Salgınla mücadele kapsamında il genelinde ise aşılama uygulamaları da devam ediyor. Düzce genelinde bugün itibari ile aşı olanların sayısı 102 bine ulaştı.
Yetkililer il genelinde artan ve önüne geçilemeyen vaka artışı nedeniyle, vatandaşların alınan tüm tedbir ve kurallara uymaları konusunda ki uyarılarını sürdürüyor.

1000
icon

Henüz yorum yapılmadı,
İlk Yorum yapan siz olun...

alinti yazarlar ALINTI YAZARLAR
hava durumu HAVA DURUMU
anket ANKET

Sitemiz yenilendi, tasarımı sizce nasıl ?

e-gazete E-GAZETE
sayfalar SAYFALAR
arşiv HABER ARŞİVİ
linkler LİNKLER
duyurular DUYURULAR
Bu haber ilginizi çekebilir! Kapat


Düzce Manşet Gazetesi - Düzce Asayiş Güncel Sağlık Eğitim Siyaset Spor Haberleri