2 DOKTORUMUZ ONURLANDIRILDI

Gündem 15 Mart 2019 15:17
Videoyu Aç 2 DOKTORUMUZ ONURLANDIRILDI
A
a

14 Mart Tıp Bayramı’nın 100.yılı nedeniyle düzenlenen ‘Yılın Hekimi Ödül Töreni’ Sağlık Bakanı Fahrettin Koca önderliğinde Ankara’da yapıldı. 81 ilin sağlık müdürleriyle yılın hekimlerini buluşturan programda biri Düzce merkez, diğeri Akçakoca’dan yılın hekimi seçilen 2 doktorumuz teşekkür belgeleri ile hediyelerini Sağlık Bakanı Dr.Fahrettin Koca’nın elinden aldı.

Yılın hekimleri Düzce’yi temsil etti
14 Mart Tıp  Bayramı’nın 100. yılı anısına Ankara’da düzenlenen ‘Yılın Hekimi’ Ödül Töreni’ne Sağlık Bakanı Dr. Fahrettin Koca önderliğinde Sağlık Bakanlığı yetkilileri ve 81 il sağlık yöneticileri ile yılın hekimi ünvanına layık görülen başarılı doktorlar katıldı. 81 ilden sağlıkçıların buluştuğu programa Düzce İl Sağlık Müdürü Dr.Yasin Yılmaz ile 2 doktorumuz katıldı. Yılın hekimi seçilen Düzce Atatürk Devlet Hastanesi Üroloji Uzmanı Op.Dr.Dursun Baba ve Akçakoca 1 Nolu Aile Sağlığı Merkezi hekimlerinden Dr. Ümit Akın, teşekkür belgelerini Sağlık Bakanı Fahrettin Koca’nın elinden almanın haklı gururunu ve mutluluğunu yaşadılar.  
Ödül ve belgelerini bakanın elinden aldılar
Türkiye’nin 81 ilinden tören için Ankara’ya gelen ve salonu dolduran yüzlerce sağlıkçıya seslenen Bakan Koca, “Gece gündüz demeden çalışan, bu kutsal mesleği büyük fedakarlıklarla yerine getiren, mesleğine aşkla bağlı, saygın, onurlu meslektaşlarımın 14 Mart Tıp Bayramı’nı yürekten kutlarım. 14 Mart’ı sadece bir gün, bayram olarak kutlamak yerine, tüm sağlık çalışanlarımızı kucaklıyor ve bu haftayı ‘Sağlık Haftası’ olarak kutluyoruz. Bu yıl Tıp Bayramı kutlamalarının 100. yılı olması münasebetiyle özel bir önem taşımaktadır’’ diyerek tüm sağlıkçıların tıp bayramlarını kutladı. Şehir hastanelerini dünyaca bilinen bir marka haline getirmeye çalıştıklarını kaydeden Baka Koca, programın sonunda 81 ilden gelen yılın hekimleri ile hatıra fotoğrafı çektirerek hekimlere hediyelerini takdim etti.
Yılın hekimi seçimi ile ilgili olarak Düzce İl Sağlık Müdürü Dr.Yasin Yılmaz, ‘Sağlık hizmetleri alanında ilimize vermiş oldukları hizmetler ve hastalar ile kurdukları ilişkiler, kişi ayrımı yapmadan herkesin sorunlarıyla ilgilenmeleri, amirleri ve mesai arkadaşları tarafından çok sevilmeleri doktorlarımızın yılın doktoru ödülüne layık görülmesinde etkili olmuştur’ açıklamasında bulundu. 
1000
icon

Henüz yorum yapılmadı,
İlk Yorum yapan siz olun...

yazarlar YAZARLAR
alinti yazarlar ALINTI YAZARLAR
hava durumu HAVA DURUMU
anket ANKET

Sitemiz yenilendi, tasarımı sizce nasıl ?

e-gazete E-GAZETE
sayfalar SAYFALAR
arşiv HABER ARŞİVİ
linkler LİNKLER
duyurular DUYURULAR
Bu haber ilginizi çekebilir! Kapat


Düzce Manşet Gazetesi - Düzce Asayiş Güncel Sağlık Eğitim Siyaset Spor Haberleri
pakm