180 BİN TL BAĞIŞ

Gündem 26 Şubat 2018 16:04
Videoyu Aç 180 BİN TL BAĞIŞ
A
a

Anıtpark Meydanı’nda Mehmetçiklere destek amacıyla düzenlenen kermese ilişkin konuşan Düzce Belediye Başkanı Dursun Ay, elde edilen geliri 180 bin TL olarak açıkladı. Başkan Ay başkanlığında oluşturulan komisyon ile toplanan para Mehmetçik Vakfı’na teslim edilecek.

Türk Silahlı Kuvvetleri (TSK)’nin Afrin’de yürüttüğü Zeytin Dalı Harekatı'na katılan Mehmetçikler’e destek amacıyla Düzce Belediyesi öncülüğünde tüm sivil toplum kuruluşları, siyasi partiler, sendikalar ve resmi kurumlarda çalışan kadınlar tarafından geçtiğimiz pazar günü Anıtpark Meydanı’nda düzenlenen kermesin ardından Düzce Belediye Başkanı Dursun Ay dün bir basın açıklaması yaptı.

180 bin TL toplandı”
Kermese destek sağlayan kadınların katılımıyla düzenlenen toplantıda kermese katılımın oldukça yüksek olduğunu dile getiren Başkan Ay, şöyle konuştu: “Kermesimize buradaki bütün sivil toplum kuruluşlarımız, partilerimiz, sendikalarımız, müftülüğümüz, milli eğitim camiası gibi her kesimden arkadaşlarımız katıldı. Bugün (dün) de burada toplanan paraları bütün arkadaşlarımızın topladığı paraları bir araya getirdik. Kendi aramızda bir de 4 kişiden oluşan bir komisyon kurduk. Bu parayı değerlendirecek ve askerimize ulaştıracak. Biz herkese bu konudaki gayretlerinden dolayı teşekkür ediyoruz. Şu ana kadar 180 bin TL toplandı. Biraz önce de belirttiğim gibi komisyonda bu parayı gerekli yerlere ulaştıracak.”

Düzce dün birlik ve beraberliğin en güzel örneğini gösterdi”
Afrin’de görev yapan Mehmetçikler yararına düzenlenen kermese destek veren siyasi partiler ile sivil toplum örgütlerini ise şöyle sıraladı: “AK Parti Kadın Kolları, CHP Kadın Kolları, Milliyetçi Hareket Partisi, Saadet Partisi, Milli Eğitim Müdürlüğü, İl Müftülüğü, Halk Eğitim Merkezi, Memur-Sen, Denizatı Derneği, Hat Sanatı, İHH, Çağdaş Yaşamı Destekleme Derneği, Düzce Belediyesi Sosyal Yardımlaşma Derneği, Semerkand ve Beşir Derneği, MÜSİAD, Ensar Vakfı” olarak açıklayan Başkan Ay, konuşmasını şöyle sürdürdü:“Bizi teknik olarak destekleyen AFAD ve Kızılay, yağmur demeden teveccüh gösteren Düzceliler, burada birlik ve beraberliğin oluşması açısından herkese çok teşekkür ediyorum. Böyle zamanlarda bu millet birlik ve beraberlik içerisinde oldukça bizi kimse yıkamaz, bölemez. Düzce bunu gösterdi. Emperyalist devletler Türkiye üzerinden oynadığı oyunlarla geçimini sağlıyor ama Türkiye bu oyunlara gelmeyecektir. Türk insanı bilgili, deneyimli ve akıllıdır. Bin yıllık bir devlet geleneğine sahibiz, dolayısıyla biz dünyada yönetilen değil, yöneten bir devlet konumundayız.”

İşte komisyondaki isimler
Düzce Belediye Başkanı Dursun ay başkanlığında oluşturulan komisyondaki isimler ise şöyle:“Düzce Belediye Başkanı Dursun Ay, İl Müftülüğü Şube Müdürü Yusuf Yıldız, Denizatı Derneği temsilcisi Nejla Erdoğan, Çağdaş Yaşamı Destekleme Derneği temsilcisi Canan Çağatay, AK Parti Kadın Kolları Başkanı Güler Güneş”Başkan Ay’ın konuşmasının ardından eşi Nursel Ay ise, kermese destek veren tüm kadınlara teker teker teşekkür ederek çiçek takdim etti.

1000
icon

Henüz yorum yapılmadı,
İlk Yorum yapan siz olun...

yazarlar YAZARLAR
öne çıkanlar ÖNE ÇIKANLAR
alinti yazarlar ALINTI YAZARLAR
editörün seçtikleri EDİTÖRÜN SEÇTİKLERİ
hava durumu HAVA DURUMU
anket ANKET

Sitemiz yenilendi, tasarımı sizce nasıl ?

e-gazete E-GAZETE
sayfalar SAYFALAR
arşiv HABER ARŞİVİ
linkler LİNKLER
duyurular DUYURULAR
Bu haber ilginizi çekebilir! Kapat

Düzce Manşet Gazetesi - Düzce Asayiş Güncel Sağlık Eğitim Siyaset Spor Haberleri