18 YILDIR SOKAKLARDA YAŞIYOR

Gündem 27 Ocak 2020 17:23
Videoyu Aç 18 YILDIR SOKAKLARDA YAŞIYOR
A
a

Düzce’de 18 yıl önce annesinin ölümünün ardından babası tarafından terk edilen Erkan Sarıkoyun ve ağabeyi yıllardır sokaklarda yaşıyor. Dokuz aydır terk edilmiş bir aracın içerisinde yaşam mücadelesi verdiğini belirten Erkan Sarıkoyun, kendisine uzanacak yardım elini bekliyor.

Düzce’de 10 yıldır sokaklarda yaşayan Erkan Sarıkoyun, acıklı hikayesini Öncü Haber ekiplerine anlattı. Annesinin ölümünün ardından babası tarafından terk edildiklerini belirten Erkan Sarıkoyun, hiçbir akrabasının da kendilerine yardım etmediğini belirtti.
Dokuz aydır terk edilmiş araçların içerisinde yaşam mücadelesi veren Sarıkoyun, artan soğuklar ile beraber geceleri çok zorlandığını belirterek kendisine uzanacak yardım elini bekliyor.
 
“Bize kimse sahip çıkmadı”
Kendilerine kimsenin sahip çıkmadığını belirten Erkan Sarıkoyun şunları söyledi: “18 yıl önce annemi kaybettikten sonra  babam bize sahip çıkmadı. Biz iki kardeşiz. Abimde benim gibi sokaklarda kalıyor. Camii köşelerinde uyuyoruz bazı zamanlar. İşimiz gücümüz yok. Bulamıyoruz. Zaten bize kimse sahip çıkmıyor. Kendi başımıza yaşam mücadelesi veriyoruz. 8-9 aydır bu şekilde terk edilmiş araçların içerisinde kalıyorum.”
 
“Lütfen bize yardım edin”
Kendilerine uzanacak yardım elini bekleyen Erkan Sarıkoyun şunları söyledi: “2 hafta önce buradaki terk edilmiş aracın içeresinde yaşamaya başladım. Biz iki kardeş çok zor durumdayız. Babamız bizi terk etti annemiz ise öldü. Ben 28 yaşındayım ama yapacak hiçbir şeyim yok. Ben askere gittiğimde dahi bana sahip çıkmadı. Artık dayanamaz hale geldi. Yetkililerden uzanacak yardım elini bekliyorum. Lütfen bize yardım edin.”

1000
icon

Henüz yorum yapılmadı,
İlk Yorum yapan siz olun...

yazarlar YAZARLAR
alinti yazarlar ALINTI YAZARLAR
hava durumu HAVA DURUMU
anket ANKET

Sitemiz yenilendi, tasarımı sizce nasıl ?

e-gazete E-GAZETE
sayfalar SAYFALAR
arşiv HABER ARŞİVİ
linkler LİNKLER
duyurular DUYURULAR
Bu haber ilginizi çekebilir! Kapat

Düzce Manşet Gazetesi - Düzce Asayiş Güncel Sağlık Eğitim Siyaset Spor Haberleri