16 MİLYON EURO’LUK YATIRIM

Gündem 7 Eylül 2018 16:41
Videoyu Aç 16 MİLYON EURO’LUK YATIRIM
A
a

Düzce Üniversitesi ile Ar-Ge faaliyetleri yürüten Mısırlı yatırımcılar, odun kömürü imalatı için Düzce’ye 16 milyon Euro’luk yatırım yapma kararı aldı. Firma yetkilileri, Türkiye’de bu konuda ilk fabrikayı Düzce’de kuracaklarını ve tarımsal atıklardan katma değerli ürünler üreterek yıllık 33 milyon Euro’luk ithalatın önüne geçmeyi istediklerini vurguladı.

Birçok ülkede farklı alanlarda yatırımları bulunan ve Düzce Üniversitesi’nin ihtisaslaşma kapsamında ilk uluslararası anlaşmasını imzaladığı Mısırlı iş insanlarına GP-AMG yetkilileri, Düzce Üniversitesi’ni ziyaret etti.Düzce Üniversitesi ile hayvansal atıklardan elektrik enerjisi üretimi konusunda ortak Ar-Ge faaliyetleri yürüten şirketin CEO’su Usame Derviş, Düzce Üniversitesi ile yapacakları işbirliği çalışmaları ve Düzce’ye planladıkları yatırımlar konusunda önemli açıklamalarda bulundu. Düzce’ye odun kömürü üretimi için 16 milyon Euro’luk yatırımDüzce’de odun kömürü üretimi için 16 Milyon Euro bedelli, tam kapasiteli, yıllık 33 Milyon Euro’luk ithalatın önüne geçebilecek bir yatırımı hayata geçireceklerini belirten Derviş, bu yatırımları Düzce Üniversitesi sayesinde planladıkları vurgusunda bulundu.

Bu alanda ilk fabrikayı Düzce’de kuracaklar
İstanbul ve Ankara’nın ortasında, ayrıca İstanbul, Konya ve Antalya yolu üzerinde yer alan Düzce’nin ulaşım avantajları olduğu için Düzce’ye yatırım yapmayı tercih ettiklerini ifade eden Derviş, Türkiye’de bu konuda ilk fabrikayı Düzce’de kuracaklarını ve tarımsal atıklardan katma değerli ürünler üreterek yıllık 33 milyon Euro’luk ithalatın önüne geçmeyi istediklerini vurguladı.Evsel atıklardan elektrik üretilmesi planlanıyor
Düzce’de evsel atıkları değerlendirmek istediklerini söyleyen Derviş, bu atıklardan özellikle elektrik enerjisi üretimi üzerinde durduklarını belirtti. Düzce’de sıfır atık planladıklarına işaret eden Derviş, ayrıca endüstriyel atık suların arıtılması konusunda da yatırım planları olduğunu dillendirdi.

Mükemmeliyet Merkezi kurulacak
Atık su arıtma konusunda Düzce Üniversitesi’nde deneyimli bir ekibin bulunduğunu ifade eden Derviş, Düzce’de Atık Geri Dönüşümü konusunda bir “Mükemmeliyet Merkezi” kuracaklarını, uzun vadede ise atık su ve katı atıkların değerlendirilmesi hususunda Türkiye için gerçekçi çözümler üretecekleri bilgisini paylaştı.Konuk heyet, Rektör Prof. Dr. Nigar Demircan Çakar’ı ziyaret ederek Düzce Üniversitesi’ndeki programlarını tamamladı.

 

1000
icon

Henüz yorum yapılmadı,
İlk Yorum yapan siz olun...

yazarlar YAZARLAR
öne çıkanlar ÖNE ÇIKANLAR
alinti yazarlar ALINTI YAZARLAR
editörün seçtikleri EDİTÖRÜN SEÇTİKLERİ
sondakika SON DAKİKA
  • 15:55
  • 15:04
  • 14:34
  • 16:14
  • 09:25
  • 17:08
  • 17:04
  • 15:05
hava durumu HAVA DURUMU
anket ANKET

Sitemiz yenilendi, tasarımı sizce nasıl ?

e-gazete E-GAZETE
sayfalar SAYFALAR
arşiv HABER ARŞİVİ
linkler LİNKLER
duyurular DUYURULAR
Bu haber ilginizi çekebilir! Kapat

Düzce Manşet Gazetesi - Düzce Asayiş Güncel Sağlık Eğitim Siyaset Spor Haberleri