15 TEMMUZ ŞEHİDİ ANISINA RİNGE ÇIKTILAR

Gündem 30 Temmuz 2017 11:14
Videoyu Aç 15 TEMMUZ ŞEHİDİ ANISINA RİNGE ÇIKTILAR
A
a

Türkiye’nin çeşitli illerinden gelen 32 Muay Thai sporcusu, 15 Temmuz Şehidi 4. Sınıf Emniyet Müdürü Ufuk Baysan adına düzenlenen turnuvada, kupayı kazanmak için Anıtpark Meydanı’na kurulan ringde kıyasıya dövüştü.

Çeşitli yarışmalarda şampiyonluk kazanan Muay Thai sporcuları, 15 Temmuz hain darbe girişiminde Ankara Gölbaşı Özel Harekat’ta şehit düşen 4. Sınıf Emniyet Müdürü Ufuk Baysan için Düzce Anıtpark Meydanı’nda hazırlanan ringe çıktı.

Düzce’de bu yıl 3’üncüsü düzenlenen Muay Thai Gençlik Şöleni’nde katılan sporcular, Şehit Ufuk Baysan adına verilen kupanın sahibi olmak için yarıştı. Ankara, İstanbul, Kocaeli, Kayseri, Bolu, Sakarya, Düzce, Zonguldak ve Eskişehir'den gelen 32 Muay Thai sporcusu 16 müsabaka yaparak şampiyon olmak için ter döktü.

Düzenlenen Gençlik Kupasına Muay Thai Federasyonu Başkanı Halil Durna'nin yanı sıra Muay Thai Doğu Marmara Bölge Başkanı Birol Aksu, 15 Temmuz Şehidi Ufuk Baysan'ın Babası Ramazan Baysan, Şehit Annesi Hanife Baysan, Gençlik Hizmetleri ve Spor İl Müdürlüğü Düzce Gençlik Merkezi Müdürü İsmail Atay ile şehitler aileleri katıldı.

Anıtpark meydanında kurulan dev ringde Türkiye şampiyonu ve Dünya derecesi yapmış sporcular kıyasıya yarışırken yapılan müsabakalar öncesinde Düzce Belediyesi Mehter Takımı ve Düzce Abhaz Kültür Derneği Halk Dansları ekibinin gösterileri izlendi.

“Biz bugün rahat edelim diye canını verenler adına spor ile buluşuyoruz”

15 Temmuz şehitlerini rahmetle anarak o geceyi lanetleyen Muay Thai Federasyonu Başkanı Halil Durna yaptığı konuşmasında şu ifadelerde bulundu:

"Bugün bu şampiyonayı ve sporcuları izlerken aynı zamanda bu şenliği düzenlemiş olduğumuz şehidimizin ve şehitlerimizin adına onlara Allah rahmet eylesin diyorum. O gece yaşananları ise lanetliyor ve bugün yaşadığımız günlere şükrediyorum. Özellikle de bu bölge göçmenlerin bölgesidir. Abazaların, Çerkezlerin bölgesi yani göçmenliğin ne olduğunu, vatansızlığın ne olduğunu veya yerinden edilmenin ne olduğunu bilenlerin bölgesidir. Yani çok basite indirgenecek bir olay değil 15 Temmuz. O gecede Allah yardımcımız oldu. Olaylar çok daha fazla büyümeden engellendi. Ama önemli olan iç kargaşa çıkartmak ve ülkemizi bölmekti. Bunun önüne geçildi. Burada 15 Temmuzda biz bugün rahat edelim diye canını verenler adına spor ile buluşuyoruz"

“Yazıklar olsun. Yazıklar olsun. Yazıklar olsun."

15 Temmuz’a yaşanan hain darbe gecesinde Şehit düşen 4. Sınıf Emniyet Müdürü Ufuk Baysan'ın babası Ramazan Baysan ise şöyle konuştu:

"15 Temmuz bu ülkenin gördüğü en karanlık günlerden birisi. Ama gönlü geniş kalbi büyük insanlarımız tarafından tahmin edilemeyecek büyüklükte bu olay bertaraf edildi. Aksinin olduğunu düşünmek bile istemiyorum. Böylesi bir sivil vahşet, böylesi bir kalkışma üstelik kendi insanına yapılan kalkışma affedilebilir, bağışlanabilir bir şey değil. Bir yabancının hatta düşman askerinin bile bir sivile yapmadığını kendi insanımıza kullanmak. Ben tarif edemiyorum. Yazıklar olsun. Yazıklar olsun. Yazıklar olsun."

Yapılan konuşmaların ardından Şehit Emniyet Müdürü Ufuk Baysan'ın Babası Ramazan Baysan'a Muay Thai Federasyon Başkanı Hali Durna tarafından Turnuva Plaketi verildi.

Plaket takdim edilmesinin ardından turnuvaya geçildi. Düzce ve Türkiye’nin çeşitli illerinden gelen sporcular şampiyon olabilmek adına kıyasıya dövüşürken eşleşen sporcular karşılaşma bittiğinde kupalarını teslim aldılar.

 

1000
icon

Henüz yorum yapılmadı,
İlk Yorum yapan siz olun...

yazarlar YAZARLAR
alinti yazarlar ALINTI YAZARLAR
hava durumu HAVA DURUMU
anket ANKET

Sitemiz yenilendi, tasarımı sizce nasıl ?

e-gazete E-GAZETE
sayfalar SAYFALAR
arşiv HABER ARŞİVİ
linkler LİNKLER
duyurular DUYURULAR
Bu haber ilginizi çekebilir! Kapat

Düzce Manşet Gazetesi - Düzce Asayiş Güncel Sağlık Eğitim Siyaset Spor Haberleri