15 MİLYON TL KAYIP DEĞİL!

Gündem 6 Nisan 2018 12:06
Videoyu Aç 15 MİLYON TL KAYIP DEĞİL!
A
a

Düzce Belediye Başkanı Dursun Ay, Düzce Belediyesi Meclis Toplantısı’nda okunan 2017 Yılı Denetim Komisyonu Raporu’nda 15 milyon TL’lik otopark ücretinin olması gereken hesapta bulunmadığının ortaya çıkmasıyla ilgili yaptığı açıklamada bu paranın 5 kuruşunun bile ziyan olmadığını ifade ederek, “’Bu para kayıp’ şeklinde bilgi kesinlikle yok. Belediyenin her şeyi hesabı kitabı kesinlikle ortadadır.” dedi.

Belediye Meclisi’nin nisan ayı ilk birleşimine damga vuran 2017 Yılı Denetim Komisyonu Raporu’nda Düzce genelindeki otoparklardan alınan ücretler ön plana çıkmıştı. Toplanan 15 milyon TL’nin olması gereken hesapta olmadığı ve bu paranın ne olduğu konusunda mecliste tartışmalar da yaşanmıştı. Meclis toplantısının ardından ise siyasi partilerden paranın nereye gittiğiyle ilgili eleştirel açıklamalar gelmişti.

Bu paranın 5 kuruşu bile ziyan olmamıştır”
Düzce Belediye Başkanı Dursun Ay da Düzcespor Kulübü’nün Gençlik Hizmetleri ve Spor İl Müdürlüğü’nde gerçekleştirilen kongresi sonrasında bu konuya ilişkin bir açıklanmada bulunarak şöyle konuştu: “Otopark işletmeciliği yapan arkadaşların faklı ücretler aldığını görüyoruz. Bu konuda çalışmalar yapıyoruz. Biz de belediye olarak bu konuda düzenlemeye gideceğiz. Belediye olarak yapılan inşaatlardan otopark ücreti almaktayız. “15 milyon para ne oldu?” gibisinden sorularla karşılaşıyoruz. 15 milyon belediyemizin hesaplarında arkadaşlar. Belediyeler bu parayı ayrı hesapta da tutabilir ama belediye ayrı ihtiyaçlara göre kullanmıştır bu parayı. Hangi çalışmalara aktarıldığı konusunda hesap, kitap tutulmuştur, bellidir. Kesinlikle bu paranın 5 kuruşu ziyan olmamıştır ve otopark ücretlerinden alınan paranın miktarı da bellidir. “Bu para kayıp” şeklinde bilgi kesinlikle yok. Belediyenin her şeyi hesabı kitabı kesinlikle ortadadır. Böyle bir sorun kesinlikle yoktur.”Başkan Ay, otoparklardan alınan ücretlerin düşürülmesi noktasında yakın bir zamanda çalışmalar yapılacağını da sözlerine ekledi.

1000
icon

Henüz yorum yapılmadı,
İlk Yorum yapan siz olun...

yazarlar YAZARLAR
öne çıkanlar ÖNE ÇIKANLAR
alinti yazarlar ALINTI YAZARLAR
editörün seçtikleri EDİTÖRÜN SEÇTİKLERİ
sondakika SON DAKİKA
  • 15:55
  • 15:04
  • 14:34
  • 16:14
  • 09:25
  • 17:08
  • 17:04
  • 15:05
hava durumu HAVA DURUMU
anket ANKET

Sitemiz yenilendi, tasarımı sizce nasıl ?

e-gazete E-GAZETE
sayfalar SAYFALAR
arşiv HABER ARŞİVİ
linkler LİNKLER
duyurular DUYURULAR
Bu haber ilginizi çekebilir! Kapat

Düzce Manşet Gazetesi - Düzce Asayiş Güncel Sağlık Eğitim Siyaset Spor Haberleri