15 BİN KİŞİ KAPASİTELİ OLACAK

Gündem 1 Haziran 2018 11:19
Videoyu Aç 15 BİN KİŞİ KAPASİTELİ OLACAK
A
a

Bilim, Sanayi ve Teknoloji Bakanı Faruk Özlü, Çakırlar mevkiine yapılması planlanan yeni stadyum için projenin hazırlandığını belirterek, “Projemizde 15 bin 81 kişi kapasiteli büyük bir stadyum var. Bir AVM yapıyoruz. Gençlik ve Spor İl Müdürlüğü’nü oraya koyuyoruz.” dedi. Ayrıca 18 Temmuz Stadyumu’nun yerine “Millet Bahçesi” yapılacağını açıkladı

Başbakan Binali Yıldırım, 16 Nisan Referandumu öncesinde destek istemek için geldiği Düzce’de, Düzcesporlular’a verdiği stadyum sözünün ardından 1 yılı aşkın süre geçmesinin ardından 24 Haziran’a Doğru Programı’nda bu konu masaya yatırıldı.Bilim, Sanayi ve Teknoloji Bakanı Faruk Özlü, Öncü TV’de katıldığı programda Düzce’nin projelerinin yer aldığı kitapçıkların içerisinde stadyum projesinin de olduğunu kaydederek, hem projenin detaylarını hem de mevcut stadyumun nasıl değerlendirileceğini anlattı.

Millet Bahçesi olacak”
Özlü, “Mevcut stadyumu taşıyacağız. Bunun için epey bir yer baktık. Bulduğumuz yer Kalıcı Konutlar mevkiinde Düzce Kasrı’nın karşısına düşen yer. Burada 160 dönüm arazinin karayollarından tahsisini aldık. Bir proje yaptırdık. Projemizde büyük bir stadyum var. Stadyum 15 bin 81 kişi kapasiteli. Bir AVM yapıyoruz. Gençlik ve Spor İl Müdürlüğü’nü oraya koyuyoruz. Düzcespor’lu oyuncuların kalabileceği bir ev yapıyoruz. Yakıt istasyonu olacak. Sayın başbakanımız söz verdiğinden bu yana çalışıyoruz. Şu anki stadyumun olduğu yeri de millet bahçesi yapacağız. Ankaralı bir mimarlık şirketine projesini yaptırdık. Düzce Kasrı’nın karşısındaki alana taşıyacağız eski stadyumu. O stadyumun olduğu yer de park olacak.” diye konuştu.

 

 

1000
icon

Henüz yorum yapılmadı,
İlk Yorum yapan siz olun...

yazarlar YAZARLAR
öne çıkanlar ÖNE ÇIKANLAR
alinti yazarlar ALINTI YAZARLAR
editörün seçtikleri EDİTÖRÜN SEÇTİKLERİ
sondakika SON DAKİKA
  • 15:55
  • 15:04
  • 14:34
  • 16:14
  • 09:25
  • 17:08
  • 17:04
  • 15:05
hava durumu HAVA DURUMU
anket ANKET

Sitemiz yenilendi, tasarımı sizce nasıl ?

e-gazete E-GAZETE
sayfalar SAYFALAR
arşiv HABER ARŞİVİ
linkler LİNKLER
duyurular DUYURULAR
Bu haber ilginizi çekebilir! Kapat

Düzce Manşet Gazetesi - Düzce Asayiş Güncel Sağlık Eğitim Siyaset Spor Haberleri