14 MART'TA ANLAMLI DEVİR TESLİM

Gündem 14 Mart 2019 17:15
Videoyu Aç 14 MART'TA ANLAMLI DEVİR TESLİM
A
a

Düzce'de acil sağlık hizmetlerinin kusursuz ve tam yürümesi için Sağlık Bakanlığı tarafından Düzce'ye tam donanımlı ve son teknoloji ile dizayn edilen 4 ambulans gönderildi. Ambulansların devir teslim töreninde konuşan Düzce Valisi Zülkif Dağlı, tüm sürücelerden ambulanslara yol verme talebinde bulundu.

Sağlık Bakanlığı tarafından, acil sağlık hizmetlerinde kullanılmak üzere Düzce’ye tam donanımlı 4 yeni ambulans gönderildi. Devir teslim töreninden önce ‘Teknoloji bağımlılığı ve farkındalık yarışması’ düzenlendi. Dereceye giren öğrencilere protokol tarafından hediyeler taktim edildi. Ambulanslar devir teslim töreniyle hizmete sokulurken Düzce Valiliği önünde düzenlenen devir teslim törenine  Düzce Valisi Zülkif Dağlı, İl Sağlık Müdürü Dr. Yasin Yılmaz, Ak Parti Milletvekili Ayşe Keşir, protokol üyeleri ve çok sayıda sağlık personeli katılım sağladı. Saygı duruşunda bulunulması ve İstiklal Marşı’nın okunmasının ardından Düzce İl Sağlık Müdürü Yasin Yılmaz açılış konuşması yaptı.

“Şoförlerimize düzenli olarak eğitim veriyoruz”

Düzce İl Sağlık Müdürü Dr. Yasin Yılmaz konuşmasının başında tüm sağlık çalışanlarının 14 Mart Tıp Bayramı'nı kutladı. Bugün itibariyle, sağlık bakanlığından tahsis edilen 4 ambulansın yanı sıra yıl içerisinde de araç takviyesinin süreceğini dile getiren Yılmaz, her biri 371 bin lira değerindeki ambulansları tanıtarak şunları söyledi: “Bugün 14 Mart Tıp bayramı. Tüm sağlık çalışanı arkadaşlarımın tıp bayramını kutluyorum. Bugün hem ambulans devir teslim törenimiz hem de teknoloji bağımlılığıyla alakalı farkındalık şehir yarışmasıyla alakalı dereceye girmiş olan minik öğrencilerimizin ortak paylaştığımız düzenlediğimiz program neticesinde dereceye giren çocuklara hediyelerimizi vereceğiz. Düzce’nin acil sağlık merkezinin etkinliğinde hızlı şekilde yapabilmemiz için en önemli araçlardan bir tanesi ambulanslarımızdır. Sağlık Bakanlığımızın desteği ve Sayın Valimizin önderliğinde ambulanslarımızı güçlendirmeye devam ediyoruz. Şu an itibariyle 4 adet 4x4 ambulansımız bize teslim edildi. Vatandaşların ambulans görünce duyarlı olmasını ve ambulanslara yol vermesi gerektiğini söyleyen Yılmaz, şunları ifade etti:“Bu şekilde de vatandaşlarımızın da bir şekilde bizlere yol vermesi, aradaki hastanın kendi yakını kendi akrabaları olduğu düşünerek ambulanslarımıza yol vermelerini Düzce halkımızdan rica ediyoruz. Bugünkü ambulanslarımızın hayırlı olmasını iyi günlerde kazasız belasız kullanılmasını diyorum. Emeği geçen herkese teşekkür ediyorum.”

“1 hafta sonra daha donanımlı 5 ambulans devreye girecek”

Düzce Valisi Zülkif Dağlı, Düzce’de 31 ambulansın hizmette olduğunu belirterek yeni gelen 4 ambulansın hizmete gireceğini, önümüzdeki günlerde de donanımlı 5 ambulansın daha geleceğini bildirdi. Vali Dağlı tüm sürücülerden duyarlı olmalarını isteyerek şöyle konuştu; “Öncelikle sağlık personelimizin 14 Mart tıp bayramını en içten dileklerimle kutluyorum. 31 tane ambulansımız şuanda çalışıyor. 4 tane daha ambulansımız devreye girmiş olacak. Yaklaşık 1 hafta sonrada daha donanımlı 5 tane daha ambulansımız devreye girmek üzere sayıyı 40’a doğru yaklaştırmış oluyoruz. Düzce ki hemşerilerim dikkat etsinler önemli çağrıda bulunmak istiyorum. Ambulanslarımıza mutlaka öncelikli olarak yol versinler. Bu bizim için olmazsa olmaz. Ambulans gördükleri zaman hemen sağa çekmek suretiyle yolu açmak suretiyle ambulanslarımıza yol versinler. Bir gün o ambulansın içerisinde kendinizin de olabileceğini hiçbir zaman unutmayalım. Ambulans şoförlerimize de şunu söylemek istiyorum. Dikkatli araç kullanalım. 2 hafta önce 3 tane arka arkaya kaza olmuştu o olaydan sonra bütün ambulans şoförlerimizi eğitime aldık. Ambulanslarımız hayırlı uğurlu olsun” Haber: Seda Ayan

1000
icon

Henüz yorum yapılmadı,
İlk Yorum yapan siz olun...

yazarlar YAZARLAR
alinti yazarlar ALINTI YAZARLAR
hava durumu HAVA DURUMU
anket ANKET

Sitemiz yenilendi, tasarımı sizce nasıl ?

e-gazete E-GAZETE
sayfalar SAYFALAR
arşiv HABER ARŞİVİ
linkler LİNKLER
duyurular DUYURULAR
Bu haber ilginizi çekebilir! Kapat


Düzce Manşet Gazetesi - Düzce Asayiş Güncel Sağlık Eğitim Siyaset Spor Haberleri
pakm