12 ŞEHİR, 80 ÖĞRENCİ İLE TARIK BUĞRA KONUŞULDU

Gündem 10 Mayıs 2018 13:11
Videoyu Aç 12 ŞEHİR, 80 ÖĞRENCİ İLE TARIK BUĞRA KONUŞULDU
A
a

Düzce'nin 12 farklı ilden öğrenciler ile önemli yazarları ağırladığı "Doğumunun 100. Yılında Edebiyatımızın Yerli ve Milli Sesi Tarık Buğra" programı, Düzce Belediyesi Kültür Merkezi'nde düzenlenen kapanış paneli ile sona erdi. Kapanış paneline Anadolu Mektebi Yürütme Kurulu Başkanı aynı zamanda Tarım ve Köyişleri eski Bakanı Prof. Dr. Sami Güçlü de katıldı.

Düzce Valiliği ve Düzce Belediyesi'nin katkıları ile İl Milli Eğitim Müdürlüğü'nün koordinesinde gerçekleştirilen Anadolu Mektebi Yazar Okumaları Projesi'nin bir parçası olan “Doğumunun 100. Yılında Edebiyatımızın Yerli ve Milli Sesi Tarık Buğra” programı kapanış paneli gerçekleştirildi.

 

Ülkemizin düşünce, sanat ve kültür hayatına büyük etkileri ve katkısı olan yazarların bütün eserlerinin ve hakkında yazılanların okunması ve sonuçlarının yazı ya da konuşma ile ifade edilmesi temeline dayalı program kapsamında 3 gün boyunca düzenlenen panel ve açık oturumlara ev sahipliği yapan Düzce çok sayıda davetliyi ağırladı.

 

12 ilden 80 panelist öğrenci katıldı

Kahramanmaraş, Karaman, Bolu, Zonguldak, Kayseri, Edirne, Ankara, Niğde, Aksaray, Konya, Adana ve, Çorum'dan katılım sağlayan 80 panelist öğrenci 3 gün boyunca bir otelde gerçekleştirilen açılış panelinin ardından, Fen Lisesi, Turgut Özal Anadolu Lisesi, Osman Kuyumcu Anadolu İmam Hatip Lisesi, Ömer Seyfettin Akdoğan Kız Anadolu İmam Hatip Lisesi, Cumhuriyet Anadolu Lisesi, Farabi Anadolu Lisesi, 15 Temmuz Şehitler Anadolu Lisesi, Akçakoca Sosyal Bilimler Lisesi ve Düzce Belediyesi Kültür Merkezi’nde düzenlenen panellerde “Tarık Buğra’yı konuştu.

 

Yazarlar da konuk oldu

Ayrıca yazarlar Prof Dr. Turhan Karataş, Prof. Dr. Durmuş Günay, Prof. Dr. Yılmaz Dalcıoğlu, Gazeteci Yazar Mehmet Cemal Çiftçi ve Doç. Dr. Ebru Yılmaz da öğrencilerle söyleşiler gerçekleştirdi.

 

Kültür merkezinde kapanış paneli

Düzce Belediyesi Kültür Merkezi'nde gerçekleştirilen kapanış paneli ise Anadolu Mektebi Yürütme Kurulu Başkanı aynı zamanda Tarım ve Köyişleri eski Bakanı Prof. Dr. Sami Güçlü, Vali Yardımcısı Adem Keleş, İl Milli Eğitim Müdürü Murat Yiğit, Prof. Dr. Turhan Karataş, okul/kurum müdürleri, öğretmen, öğrenci ve davetlilerin katılımlarıyla gerçekleştirildi.

 

Kapanış paneli, panelist öğrencilerin Tarık Buğra’nın eserlerine yönelik sunumlarının ardından, Tarım ve Köyişleri eski Bakanı Prof. Dr. Sami Güçlü, İl Milli Eğitim Müdürü Murat Yiğit ve Prof. Dr. Turhan Karataş’ın kapanış konuşmaları ile sona erdi.

 

Düzce'nin güzellikleri de tanıtıldı

Öte yandan 12 farklı ilden program için gelen misafir öğrencilere Düzce'yi daha yakından tanıtmak amacıyla, tarihi ve turistik yerler gezdirildi.

1000
icon

Henüz yorum yapılmadı,
İlk Yorum yapan siz olun...

yazarlar YAZARLAR
öne çıkanlar ÖNE ÇIKANLAR
alinti yazarlar ALINTI YAZARLAR
editörün seçtikleri EDİTÖRÜN SEÇTİKLERİ
sondakika SON DAKİKA
  • 15:55
  • 15:04
  • 14:34
  • 16:14
  • 09:25
  • 17:08
  • 17:04
  • 15:05
hava durumu HAVA DURUMU
anket ANKET

Sitemiz yenilendi, tasarımı sizce nasıl ?

e-gazete E-GAZETE
sayfalar SAYFALAR
arşiv HABER ARŞİVİ
linkler LİNKLER
duyurular DUYURULAR
Bu haber ilginizi çekebilir! Kapat

Düzce Manşet Gazetesi - Düzce Asayiş Güncel Sağlık Eğitim Siyaset Spor Haberleri