10 YIL BASKISI MECLİSTEN DÖNDÜ!

Gündem 11 Mayıs 2018 16:55
Videoyu Aç 10 YIL BASKISI MECLİSTEN DÖNDÜ!
A
a

AK Parti’de özel toplantılar dahi yapıldığı gündeme gelen Melensu Park’ın kiralama süresini 2 katına çıkartma girişimi meclisten döndü. Bir önceki toplantıda belediye başkanlığı, 5 yıl olan Melensu Park kiralama süresinin 10 yıla çıkartılmasını talep etmişti. Plan ve Bütçe Komisyonu’na havale edilen konu, son toplantıda tartışma çıkardı. Komisyonda “Süre 5 yıl olarak kalsın” yö

Düzce Belediye Meclisi, Meclis Başkanı Salih Keskinli başkanlığında 10 Mayıs Perşembe akşamı toplandı. Belediye Meclisi Toplantı Salonu’nda gerçekleştirilen Mayıs Ayı 2. Birleşimi’nde Melensu Park’ın kiralama süresinin 10 yıla çıkartılması talebine ilişkin gündem maddesi gergin anların yaşanmasına neden oldu. Plan ve Bütçe Komisyonu Başkanı Selahattin Sert başkanlığında üyeler; Alp Cengiz, Murat Özsoy ve Ayhan Cicu’nun katılımıyla yapılan komisyon toplantısında, Melensu Park’ın 5 yıllık süre ile kiralanmasının oy çokluğu ile kabul edildiğine ilişkin karar, MHP Grubu ile AK Parti Grubu’nu ters düşürdü.

Komisyonumuzda böyle bir madde hiç gündeme gelmedi”

Komisyon üyelerinden Murat Özsoy, toplanan komisyonda böyle bir gündem maddesi görüşülmediğini kaydederek, “Komisyonumuzda böyle bir madde hiç gündeme gelmedi. Sanırım komisyondan sonra komisyon başkanı arkadaşım, böyle bir talepte bulunmuş. Bunun anlamakta güçlük çekiyorum.” dedi.

Biz bu konuyu görüştük 5 yıl konusunda anlaşmaya vardık”

Yine komisyon üyelerinden Alp Cengiz, Özsoy’un aksine, “Biz bu konuyu görüştük ve ortak olarak 10 yılın olmaması gerektiği kararına vardık. Nihayetinde de bugün (10 Mayıs) yaptığımız görüşmelerde 5 yıl konusunda anlaşmaya vardık.” ifadesinde bulundu.

Bunun zaten 5 yıllık bir tahsisi var”

Düzce Belediye Başkan Yardımcısı Özgür Sağlam ise, Melensu Park’ın, geçtiğimiz Ocak ayında Düzce Belediyesi’ne ait 55 taşınmaza ilişkin alınan bir karar olduğunu anımsatarak, “Bunun zaten 5 yıllık bir tahsisi var. 10 yıl kabul edilmiyorsa 5 yıl olarak devam edecek. Normal 5 yıllık zaten daha önceden alınmış bir karar var.” diye konuştu.

Ocak ayında aldığımız bir kararı bugünü kurtarmak için kullanmayalım”

Son olarak MHP’li Belediye Meclis Üyesi Murat Özsoy, anlaşmazlığın yaşandığı konuya açıklık getirdiği konuşmasında şunları kaydetti: “Bu 10 yıllık kiralama konusu komisyonda gündeme geldi. Ancak komisyondaki arkadaşımız, “Şimdi görüşmeyelim, yarın bu konuyla ilgili gerekli araştırmalarımızı yapalım. Ondan sonra bu konuyu tekrar görüşelim.” dediler. Biz de komisyonun ikinci kez toplanamayacağını, konunun toplantıda sonuçlandırılmasını istedik. Daha sonra komisyon başkanımız sanıyorum 1 saat önce falan bu teklifle gündeme geldi. Biz de açık bir şekilde, 10 yıl olarak gelen talebi biz komisyon olarak “Evet” diyelim, o zaman sorun ortadan kalkmış oluyor. Ocak ayında aldığımız bir kararı tekrar geri çevirerek bugünü kurtarmak için kullanmayalım. Ricamız buydu. Ancak böyle bir kararı yazdırdı ve okumadığımız bir kararla ilgili şu anda Yüce Meclis’e teklif ediyor. Bunu anlamak mümkün değil.”

Tüm bu yaşananların odağında bulunan ancak sessizliğini korumayı tercih eden Plan ve Bütçe Komisyon Başkanı Selahattin Sert, konunun gündemden düşürülmesini teklif ederek sessizliğini bozdu.

Gündemden düşürüldü!

Diğer AK Parti Grubu üyelerinin de maddenin gündemden düşürülmesini talep etmesi üzerine Belediye Meclis Başkanı Salih Keskinli, Melensu Park için alınan bir karar olduğunu belirterek, konunun gündemden düşürülmesi teklifini meclise sundu. Bunun üzerine teklif oy çokluğu ile kabul edildi.

1000
icon

Henüz yorum yapılmadı,
İlk Yorum yapan siz olun...

yazarlar YAZARLAR
öne çıkanlar ÖNE ÇIKANLAR
alinti yazarlar ALINTI YAZARLAR
editörün seçtikleri EDİTÖRÜN SEÇTİKLERİ
sondakika SON DAKİKA
  • 15:55
  • 15:04
  • 14:34
  • 16:14
  • 09:25
  • 17:08
  • 17:04
  • 15:05
hava durumu HAVA DURUMU
anket ANKET

Sitemiz yenilendi, tasarımı sizce nasıl ?

e-gazete E-GAZETE
sayfalar SAYFALAR
arşiv HABER ARŞİVİ
linkler LİNKLER
duyurular DUYURULAR
Bu haber ilginizi çekebilir! Kapat

Düzce Manşet Gazetesi - Düzce Asayiş Güncel Sağlık Eğitim Siyaset Spor Haberleri