10 DÖNÜM GENİŞLİYOR  

Gündem 25 Mayıs 2022 16:49
Videoyu Aç 10 DÖNÜM GENİŞLİYOR  
A
a

Düzce’de şehir mezarlığının sil baştan düzenlenmesi amacıyla başlatılan çalışmalar devam ediyor. Devrilme tehlikesi olan ağaçların kaldırılmasının ardından Düzce’nin en büyük mezarlığına 10 dönüm daha eklendi.  

Devrilen ağaçların mezarlıkları tahrip etmesi nedeniyle yakınlarının kabirlerinin zarar görmesine tepki gösteren vatandaşlar, kısa sürede çürüyen ağaçların kaldırılması ve kırılan mezar taşlarının yenilenmesini memnuniyetle karşıladı.
Mezarlığın daha güvenli hale getirilmesinin yanı sıra peyzaj ve büyütme işlemlerinin hızla devam ettiğini bildiren Düzce Belediyesi, konuya ilişkin yaptığı açıklamada şu bilgileri paylaştı:
“Düzce Belediyesi, şehir mezarlığında yapılan düzenlenme çalışmalarına bir yenisini daha ekledi. Bakım ve onarım çalışmalarının yanı sıra mezarlık 10 dönüm daha genişletilerek adalara bölünecek. 
Düzce Belediyesi Mezarlıklar Müdürlüğü, genişletme çalışması başlattı. Düzce’nin en büyük mezarlığının daha güzel ve güvenli olması için devrilme tehlikesi olan ağaçların kaldırılmasıyla başlayan düzenleme çalışmaları genişletme ve yol çalışmalarıyla devam ediyor. Mezarlık Müdürlüğü, şehir mezarlığına 10 dönüm daha eklerken yeni alınan bölgede toprak tesviyesi yapılıyor. Tesviye çalışmalarının ardından alan ada ada parsellenecek ve kayıt altına alınacak. 
MEZARLIK İÇİ YOLLAR YAPILIYOR
Ekipler şehir mezarlığında ana ve ara yolların da yapılmasını sürdürüyor. Adaların etrafını bordur taşlarıyla çeviren ekipler, yollara da parke taşı döşüyor. Öte yandan ekipler, mezarlığa yeni katılan alanda da ana ve ara yolların parke taşlarını örmeye başladı.”

 
1000
icon

Henüz yorum yapılmadı,
İlk Yorum yapan siz olun...

alinti yazarlar ALINTI YAZARLAR
hava durumu HAVA DURUMU
anket ANKET

Sitemiz yenilendi, tasarımı sizce nasıl ?

e-gazete E-GAZETE
sayfalar SAYFALAR
arşiv HABER ARŞİVİ
linkler LİNKLER
duyurular DUYURULAR
Bu haber ilginizi çekebilir! Kapat


Düzce Manşet Gazetesi - Düzce Asayiş Güncel Sağlık Eğitim Siyaset Spor Haberleri