“ZOR GÜNDE YANIMIZDA OLMAYANI İYİ GÜNDE KİM NE YAPSIN?”

Ekonomi 7 Mayıs 2021 13:35
Videoyu Aç “ZOR GÜNDE YANIMIZDA OLMAYANI İYİ GÜNDE KİM NE YAPSIN?”
A
a

Sorunlarına kimsenin merhem olmadığı Düzceli esnaf artık isyan noktasına geldi. Oda başkanlarını yaşadıkları mağduriyete duyarsız kalmakla itham eden esnaf Fikret Makak, “Odalar sadece yılbaşlarında ajanda, saat dağıtıp ramazan ayında şaşalı iftar yemekleri vermek için mi vardır? Zor günde esnafın yanında olmayan odayı iyi günde kim ne yapsın?”

Düzce’deki oda başkanları bir kez daha ‘Esnafa sahip çıkmıyorlar!’ suçlamasıyla karşı karşıya… Koornavirüs salgınının başladığı ilk aylardan bu yana kendilerinden düzenli olarak aidat almasını bilen odaların iş sorun çözmeye geldiğinde 3 maymunu oynadığını öne süren yüzlerce esnaf, hem sosyal medya hem de basın aracılığıyla sitemlerini dile getirmeye devam ediyor.
Düzceli esnaf Fikret Makak da tam kapanma sürecinde fabrikalar faaliyetlerini sürdürürken, bu sanayi kuruluşlarına malzeme ve onarım gibi hizmetler veren sektörlere zorluk çıkartıldığını öne sürerek, ilgili oda başkanlarına sitem etti ve çevre illerin esnafa kol kanat gerdiğini savundu.
Düzce Ticaret Odası Başkanı Tuncay Şahin, Düzce Esnaf ve Sanatkarlar Odaları Birliği Başkanı Mustafa Kayıkçı ve Düzce Madeni Sanatkarlar Odası Başkanı Murat Geçici’ye seslenen esnaf Makak, “Düzce’deki tüm fabrikalar ve bunlara iş yapan yan kuruluşlar açıkken bunlara hizmet verecek olan firmaların belgeleri olmasına rağmen polis zoruyla kapatılmasına polis ile esnafın karşı karşıya gelmesine bir çözüm bulamıyorsunuz. Yazıklar olsun. Çevre illerdeki tüm sanayiler valiliklerle istişare yapılarak açık hizmet veriyor. Bizler fabrikalardan gelen sipariş maillerini de göstermemize rağmen hiçe sayılarak zorla kapatılıyoruz. Fabrika arızaları ve üretim bandı için bilyacı-hırdavatçı-civatacı-boya malzemeleri satanlar-elektrik malzemesi lazım değil midir? Odalar sadece yılbaşlarında ajanda, saat dağıtıp ramazan ayında şaşalı iftar yemekleri vermek için mi vardır? Zor günde esnafın yanında olmayan odayı iyi günde kim ne yapsın?”

1000
icon

Henüz yorum yapılmadı,
İlk Yorum yapan siz olun...

alinti yazarlar ALINTI YAZARLAR
hava durumu HAVA DURUMU
anket ANKET

Sitemiz yenilendi, tasarımı sizce nasıl ?

e-gazete E-GAZETE
sayfalar SAYFALAR
arşiv HABER ARŞİVİ
linkler LİNKLER
duyurular DUYURULAR
Bu haber ilginizi çekebilir! Kapat

Düzce Manşet Gazetesi - Düzce Asayiş Güncel Sağlık Eğitim Siyaset Spor Haberleri
kklklllkkdsa