‘YETKİLİLERİN GÖZÜ KÖR, VATANDAŞI GÖREN YOK’

Gündem 15 Haziran 2022 16:21
Videoyu Aç ‘YETKİLİLERİN GÖZÜ KÖR, VATANDAŞI GÖREN YOK’
A
a

Düzce Atatürk Devlet Hastanesi’nde doktorların greve gitmesi nedeniyle olan yine vatandaşa oldu. Eylemdeki doktorlar hasta kabulü yapmayınca yüzlerce hasta muayene olmadan geri dönmek zorunda kaldı. Haber ekibimize verdikleri röportajda, duruma tepki gösteren Düzceliler, ‘Parası olan özele gidiyor. Parası olmayan fakir fukara ölmeyi bekliyor. Yetkililerin gözü kör, vatandaşı gören yok.” serzenişinde bulundu.  

Türk Tabipleri Birliği (TTB) ve sağlık meslek örgütlerinin TBMM Genel Kurulu’na sunulan, hekimler ile sağlık çalışanlarının haklarıyla ilgili yasa teklifine karşı aldıkları grev kararı, Düzce’de şifa bulmak için hastaneye gelen randevulu hastaları mağdur etti. Çoğu hasta muayene olmadan geri dönmek zorunda kaldı.
Durumu haber ekibimize değerlendiren hastane önünde bekleyen hastalar, ‘Bu halka bir eziyettir.’ diyerek, doktorların yaptıkları greve tepki gösterdi. Grev nedeniyle yeniden hastaneye gelmek zorunda kalacaklarını belirten vatandaşlar, Düzceli yetkilileri göreve davet etti. 
“Bu vatandaşa eziyettir”
Muayene olmadan geriye dönmek zorunda kalan Ahmet Başer isimli bir hasta, “1 gün önce muayene olmuştum. Doktor, bugün (15 Haziran) için ‘Kontrole gelin’ dedi, ama kendisi yerinde yok. Hem “Gel” diyor, hem kendisi yerinde yok ne yapmak lazım? Bu vatandaşa eziyettir.” dedi.
“Paraları az geldi!”
Muayene olabilmek için saatlerdir hastane önünde beklediğini belirten Derya Arslan, “Dahiliye doktoruna muayene olduk, fizik doktorunu bekliyoruz. Paraları az geldi. Başka bir şey demek istemiyoruz.” diye konuştu.
“Derdimizi kime anlatacağız?”
‘Derdimizi kime anlatacağız?’ diyerek yetkililere veryansın eden Şerafettin Metek, “Benim doktorum yokmuş, bu bize eziyet ama halimizi kime anlatacağız.” şeklinde konuştu.  
“Yetkililerin gözü kör, vatandaşı gören yok”
1 ay önce bugüne randevu alabildiğini, ancak grev nedeniyle muayene olamadan geri dönmek zorunda kaldığını kaydeden Fehmi Aral ise “Ben randevu alalı 1 ay oldu, bugün geldik muayene olamadık. 1 ay daha bekleyeceğim. Randevu almak çok zor. Yetkililerin gözleri kör, vatandaşı gören yok. Kim ölür kim kalır? Parası olan özele gidiyor. Parası olmayan fakir fukara ölmeyi bekliyor.” diye konuştu.
 
 
 

 
1000
icon

Henüz yorum yapılmadı,
İlk Yorum yapan siz olun...

alinti yazarlar ALINTI YAZARLAR
hava durumu HAVA DURUMU
anket ANKET

Sitemiz yenilendi, tasarımı sizce nasıl ?

e-gazete E-GAZETE
sayfalar SAYFALAR
arşiv HABER ARŞİVİ
linkler LİNKLER
duyurular DUYURULAR
Bu haber ilginizi çekebilir! Kapat


Düzce Manşet Gazetesi - Düzce Asayiş Güncel Sağlık Eğitim Siyaset Spor Haberleri