‘YETKİLİ SENDİKAYI GÖRMEZDEN GELİYORLAR’

Gündem 26 Ekim 2021 15:49
Videoyu Aç ‘YETKİLİ SENDİKAYI GÖRMEZDEN GELİYORLAR’
A
a

1. OSB’de faaliyet gösteren MAS-DAF fabrikasında dün eylem vardı. Birleşik Metal-İş Sendikası’na üye çalışanlar, sendikayı görmezden geldiğini iddia ettiği fabrika yönetimini alkışlarla protesto etti.

Demokrasinin temel unsurlarından olan örgütlenme hakkı ve sendikaların faaliyetlerini özgürce yürütmesine yönelik olumsuz girişimlere göz yummayan sendikalı işçiler, seslerini eylemlerle duyurmaya devam ediyor.
Bu kez 1. OSB’de faaliyet gösteren MAS-DAF fabrikasında ter döken sendikalı işçiler, sendikal haklarının yok sayılmasını protesto etti. Su pompası alanında üretim yapan fabrikada yaklaşık 1 ay önce yetkili sendika olan Birleşik Metal-İş Sendikası temsilcilerinin görüşme taleplerine yönetimin olumlu yanıt vermediği iddia edildi.
Yaşadıkları sancılı süreci Öncü Haber ile paylaşan bir işçi, yönetim sendika ile masaya oturana kadar direnişe devam edeceklerini vurguladı.
Öncü Whatsapp İhbar Hattı (0 542 767 18 81)’na yaptıkları eyleme ilişkin görüntüleri gönderen sendika mensubu işçi, “1. Organize Sanayi Bölgesi’nde bulunan MAS-DAF firmasında işçilerin sendikal üyeliğini görmezden gelip sendika ile masaya oturmayan fabrika yönetimini işçiler protesto etmek için gün içindeki verilen öğle yemeğini yemedi. Akşam iş çıkışı da yönetimi protesto etmek için fabrikada alkışlı protestoda bulundu.” ifadelerini kullandı.

 
1000
icon

Henüz yorum yapılmadı,
İlk Yorum yapan siz olun...

alinti yazarlar ALINTI YAZARLAR
hava durumu HAVA DURUMU
anket ANKET

Sitemiz yenilendi, tasarımı sizce nasıl ?

e-gazete E-GAZETE
sayfalar SAYFALAR
arşiv HABER ARŞİVİ
linkler LİNKLER
duyurular DUYURULAR
Bu haber ilginizi çekebilir! Kapat

Düzce Manşet Gazetesi - Düzce Asayiş Güncel Sağlık Eğitim Siyaset Spor Haberleri