‘YETER ARTIK, HATADAN DÖNÜN!’

Gündem 3 Ekim 2018 16:29
Videoyu Aç  ‘YETER ARTIK, HATADAN DÖNÜN!’
A
a

Geçtiğimiz yıl dönemin Belediye Başkanı Mehmet Keleş’in mimarı olduğu Yayalaştırma Projesi kapsamında araç trafiğine kapatılan İstanbul Caddesi’nin tekrar açılması için Başkan Dursun Ay ve belediye meclisine çağrıda bulunan Saadet Partisi İl Başkanı Birkan Mertol, “Yeter artık. Hatadan dönmek erdemdir.” dedi.

Saadet Partisi Düzce İl Başkanı Birkan Mertol, haftalık olağan basın toplantısında hem yerel hem de genel gündeme dair değerlendirmelerde bulundu. Düzce Belediyesi’nin ekonomik sıkıntılar yaşadığını ve iflas etmiş vaziyette olduğunu yineleyen Mertol, ayrıca İstanbul Caddesi’nin bir an önce trafiğe açılmasının gerektiğini savundu. MHP’nin sunduğu af tasarısı hakkında da çarpıcı açıklamalarda bulundu.

Mehmet Keleş bunların hesabını nasıl verecek?”
Mevcut Düzce Belediye Başkanı Dursun Ay’ın enkaz bir belediye aldığını ifade eden, Mertol, şu ifadeleri kullandı:“İflas etmiş, elinde hiçbir kaynağı kalmamış bir belediye, kıt kanaat bir şeyler yapmaya çalışıyor. En önemlisi de Mehmet Keleş’in uğrattığı tahribatı unutturmak için gece-gündüz çalışıyor. Belediye Başkanı kardeşimiz Dursun Ay’dan cevaplamasını istediğim bazı sorular var. Gereksiz yere, sadece Mehmet Keleş’in egolarını tatmin etmek için kapatılan İstanbul Caddesi ne zaman trafiğe açılacaktır? Bu cadde üzerine bir çuval para harcanarak, çoluk çocuğu 950 metrede getir-götür yapmak için konan tramvay ne olacak? Tramvay yapım aşamasında henüz bir sene önce dökülen bazalt asfalta verilen tahribat ne olacak? Mehmet Keleş bunların hesabını Düzceliye nasıl verecek? İstanbul Caddesi’nin bir an önce trafiğe açılması için sayın valimiz, sayın belediye başkanımız ve Düzce meclisimize çağrıda bulunuyorum. Yeter artık. Hatadan dönmek erdemdir.”

Bahçeli düne kadar elinde iple geziyordu”
Cumhurbaşkanı Erdoğan’ın ‘İdam meclise gelirse onaylarım’ sözlerini hatırlatan İl Başkanı Mertol, MHP’nin af tasarısına da tepki gösterdi. Mertol, “Milliyetçi Hareket Partisi Genel Başkanı Devlet Bahçeli, düne kadar elinde iple geziyordu. Bugün aynı Devlet Bahçeli ve aynı Milliyetçi Hareket Partisi, af yasası çıkmasını istiyor. Bu yasanın çıkması durumunda 360 bin kişi bu aftan faydalanacak. Bunların içinde, 50 bin 300 kişi uyuşturucu içmek, satmak ve ülkeye sokmaktan hapis yatıyor. Geçmişte yaşanan ve ‘Rahşan Affı’ diye tarihe geçen bir af yasası vardı. O dönem aftan faydalanan uyuşturucu müptelaları, gaspçılar, hırsızlar kısa sürede yeniden cezaevlerine girdi. Maalesef ki ülkemizde hâlâ af tartışması devam ediyor.” ifadelerini kullandı.

 

1000
icon
savaş doğan 6 Ekim 2018 06:08

Sn il başkanım ,yani eskiye dönün.İleri görüşlü olmayın vatandaşları dar kaldırımlara mahkum edin.Vatandaşlar huzur içinde araç trafiği olmadan egzoz kokusu olmadan kent içinde caddelerde dolaşmasın gezmesinler.Bunları diyorsunuz.Ya bir yanınızdaki boluya bir bakın lütfen .Ben sizlerden şunu beklerdim.Cadde genişliğini insanların sağlık , huzur içinde yürüyeceği şekilde genişletilsin ve orta kısımdan sadece tek yön akış verilmesini tavsiye etmenizi beklerdim.Teşekkürler.

0 0 Cevap Yaz
yazarlar YAZARLAR
öne çıkanlar ÖNE ÇIKANLAR
alinti yazarlar ALINTI YAZARLAR
editörün seçtikleri EDİTÖRÜN SEÇTİKLERİ
hava durumu HAVA DURUMU
anket ANKET

Sitemiz yenilendi, tasarımı sizce nasıl ?

e-gazete E-GAZETE
sayfalar SAYFALAR
arşiv HABER ARŞİVİ
linkler LİNKLER
duyurular DUYURULAR
Bu haber ilginizi çekebilir! Kapat

Düzce Manşet Gazetesi - Düzce Asayiş Güncel Sağlık Eğitim Siyaset Spor Haberleri