‘YEŞİL DÜZCE’ TANITILDI

Gündem 4 Haziran 2017 10:39
Videoyu Aç  ‘YEŞİL DÜZCE’ TANITILDI
A
a

Düzce’nin yeniden yeşil olması ve tüm Düzce’de yaşayanları temiz havada bir araya getirmek için kurulan Yeşil Düzce Derneğinin Başkanı Haluk Velioğlu, güç birliğine ihtiyaçlarının olduğunu fakat hiçbir siyasi partinin yanında veya karşısında olmayacaklarını söyledi. Velioğlu, sadece kınayan, protesto eden değil, çözüm öneren bir dernek olacaklarını belirterek Düzce’nin kirlenmesine göz yuman, görevini yapmayan yönetici ve sorumlulara hoşgörülü olmayacaklarını kaydetti.

Düzce’nin eski kimliğine kavuşması ve “Yeşil Düzce” hüviyetini yeniden kazanması amacıyla kurulan aşamaları tamamlanan Yeşil Düzce Derneği basın toplantısıyla kamuoyuna tanıtıldı.Dernek Başkanı olarak görev yapacak olan Haluk Velioğlu, derneğin kurucu üyeleri Düzce Belediye Meclisi Milliyetçi Hareket Partisi (MHP) Grup Başkanvekili Ercan Katırcıoğlu ve Nurver Özcan ile birlikte basın açıklaması yaptı.Düzce’nin tarih boyunca ‘Yeşil Düzce’ olarak anıldığını söyleyen Velioğlu, günümüzde Düzce’yi artık ‘Yeşil Düzce’ olarak ifade edilmediğini söyledi.Düzce’nin yeşiliyle beraber nefes alacağı havanın da kalmadığını belirten Velioğlu, derneklerinin kuruluş amaçlarıyla ilgili şunları kaydetti:
Düzce hava kirliliğinde Türkiye’de Iğdır ile birlikte birinci sıraya geçti. Yıllardır böyle olduğu halde, hiçbir şey yapılmadı, yapmadık. Oysa Ankara bir zamanlar en çok hava kirliliğiyle anılırken şimdi Ankaralılar temiz havada yaşıyor. Bu anlamda hava kirliliği sorunumuz çözülmez değil. Sularımızın kirliliğini, tarım topraklarımızın yok edildiğini görüyoruz ama boyutlarını henüz bilmiyoruz. Peki, ne olacak Düzce’nin bu hali? Düzce’nin çıkış yolunu, yine Düzce’de yaşayanlar bulacak. Yeşil Düzce Derneği Düzce’nin yeniden yeşil olması için, tüm Düzce’de yaşayanların temiz havada bir araya getirmek için kuruldu. Düzce’nin çevre açısından doğruları ve ihtiyaçları ortak paydamızdır. Bu anlamda tüm partilerin, kitle örgütlerinin, yurttaşların desteğine, güç birliğine ihtiyacımız var. Fakat hiçbir siyasi partinin yanında veya karşısında değiliz. Sadece kınayan, protesto eden değil, çözüm öneren bir dernek olacağız. Düzce’yi kirleten kişi ve kuruluşlara, Düzce’nin kirlenmesine göz yuman, görevini yapmayan yönetici ve sorumlulara hoşgörülü olmayacağız. Ortak akıl oluşturacağız. Ortak çözüm bulacağız.”

 

 

 

1000
icon

Henüz yorum yapılmadı,
İlk Yorum yapan siz olun...

yazarlar YAZARLAR
alinti yazarlar ALINTI YAZARLAR
hava durumu HAVA DURUMU
anket ANKET

Sitemiz yenilendi, tasarımı sizce nasıl ?

e-gazete E-GAZETE
sayfalar SAYFALAR
arşiv HABER ARŞİVİ
linkler LİNKLER
duyurular DUYURULAR
Bu haber ilginizi çekebilir! Kapat

Düzce Manşet Gazetesi - Düzce Asayiş Güncel Sağlık Eğitim Siyaset Spor Haberleri