‘YENİ YATIRIMLAR ÖNÜMÜZÜ AÇAR’

Gündem 18 Haziran 2022 17:28
Videoyu Aç ‘YENİ YATIRIMLAR ÖNÜMÜZÜ AÇAR’
A
a

Akçakoca’nın turizm yatırımlarıyla ihya olması için Kültür ve Turizm Koruma ve Gelişim Bölgeleri (KTKGB) kapsamına alınması önem taşıyor. Bu amaç için uzun süredir girişimlerde bulunan ve son olarak ilçeyi ziyaret eden AK Partili Ayşe Keşir’den destek isteyen Akçakoca Belediye Başkanı Okan Yanmaz, “Turizm Gelişim Bölgesi'ne alınırsak, Akçakoca'nın gelecekte önünün açılacağını düşünüyorum." dedi.

Batı Karadeniz’in incisi, Düzce’nin denize açılan penceresi Akçakoca'nın Kültür ve Turizm Koruma ve Gelişim Bölgeleri arasına dahil edilmesi için bir süre önce başlatılan çalışmalar son dönemde hız kazandı.
İlçeyi ziyaret eden her üst düzey yetkiliden bu konuda önlerinin açılmasını isteyen Akçakoca Belediye Başkanı Mehmet Okan Yanmaz, dalgakıranlar ve bölgenin en büyük aquaparkı tamamlandığında Akçakoca’nın yatırımcılar için cazibe merkezine dönüşeceğine dikkat çekti.
“Yaz sezonu uzayacak, yatırım artmalı”
Dalgakıranlar sayesinde Akçakoca’da yaz sezonunun 2 ay daha uzayacağının altını çizen Başkan Yanmaz, Akçakoca'nın Kültür ve Turizm Koruma ve Gelişim Bölgeleri (KTKGB) kapsamına girmesi halinde konaklama yatırımlarının artacağına dikkat çekti.
Keşir ile çalışmalar hız kazandı
Yanmaz, son olarak, konuyla ilgili AK Parti Genel Merkez Kadın Kolları Başkanı ve Düzce Milletvekili Ayşe Keşir ile görüştükten sonra çalışmalara hız verdiklerini belirtti.
Keşir'in Akçakoca'ya geldiğini anımsatan Yanmaz, "'AK Parti İlçe Başkanlığı ile istişare ederek, Akçakoca ve Düzce’nin turizm bölgesine alınmasını için çalışmaları başlatın ve bana dosya halinde verin.' dedi. Biz de elimizden geleni yaparak çalışmaları başlatacağız." bilgisini verdi.
“Akçakoca'ya gelecek yatırımcılar, birinci derecede turizm olanaklarından yararlanabilecek”
Turizm alanının Akçakoca'ya büyük faydası olacağını vurgulayan Yanmaz, şunları kaydetti:
"Bunun Akçakoca için ne önemi var? Akçakoca'ya gelecek yatırımcıların, birinci derecede turizm olanaklarından, imkanlarından yararlanabilmelerini sağlayacak. Bir de 100 metre kıyı kenar kanunu var. Bu kapsama girdiğiniz zaman iyileştirmeler oluyor. Dolayısıyla ne kadar bu konuyla ilgili yatırımcı çekebilirsek, Akçakoca'nın gelecekte önünün açılacağını düşünüyorum."
 

 
1000
icon

Henüz yorum yapılmadı,
İlk Yorum yapan siz olun...

alinti yazarlar ALINTI YAZARLAR
hava durumu HAVA DURUMU
anket ANKET

Sitemiz yenilendi, tasarımı sizce nasıl ?

e-gazete E-GAZETE
sayfalar SAYFALAR
arşiv HABER ARŞİVİ
linkler LİNKLER
duyurular DUYURULAR
Bu haber ilginizi çekebilir! Kapat


Düzce Manşet Gazetesi - Düzce Asayiş Güncel Sağlık Eğitim Siyaset Spor Haberleri