‘YATIRIMCININ ÖNÜ AÇILMALI’

Gündem 28 Ağustos 2018 11:23
Videoyu Aç ‘YATIRIMCININ  ÖNÜ AÇILMALI’
A
a

MHP Düzce Milletvekili Ümit Yılmaz, MHP İl Başkanı İlhami Caboğlu ve yönetim kurulu üyeleri Düzce Ticaret ve Sanayi Odası Başkanı Tuncay Şahin’i makamında ziyaret etti. Ziyaret sırasında Düzce sanayisinin daha iyi noktalara taşınması için yapılması gerekenler görüşüldü. Düzce TSO Başkanı Şahin, Düzce’nin marka değeri olan 3-4 firmaya ihtiyacı olduğunu söylerken, Milletvekili Yılmaz ise “Yatırımcının önünü açacak işler yapmalıyız. Bu konuda TSO’ya büyük görev düşüyor.” dedi.

Milliyetçi Hareket Partisi Düzce Milletvekili Ümit Yılmaz’ın teşekkür ziyaretleri devam ediyor. Yılmaz MHP Düzce İl Başkanı İlhami Caboğlu ve parti yönetim kurulu üyeleriyle Düzce Ticaret ve Sanayi Odası’nı ziyaret etti.

Artık herkes her işi yapamayacak”
Ziyaretten duyduğu memnuniyeti dile getiren Düzce TSO Başkanı Tuncay Şahin şu ifadelere yer verdi: “Biz üniversiteyi sanayiye indiremezsek bir şey yapamayız. 11 tane meslek grubu kurduk. Bunların içindeki çalışma grubunu oluşturduk. İŞKUR’la yeni bir sözleşme yaptık ve talebe göre eğitim yapacağız. Yeni bir düzen kuruluyor ve ticaret kanunu tamamen değişiyor. Artık herkes her işi yapamayacak çünkü yetki belgeleri geliyor. Bu konuda çok hızlı bir şekilde eğitim veriyoruz.”

Yeni bir endüstriyel bölge oluşturuyoruz”
Düzce’deki sanayi alanları ile ilgili de konuşan Şahin, “Sanayi konusunda bir tek Çilimli’nin üzerinde durduk. O da neden sayın bakanımızın hala ilgisi devam ediyor. Bu konuda hala kendisiyle görüşüyoruz. İnşallah yeni bir endüstriyel bölge de oluşturuyoruz. Onların hepsini çalışmalarına tam gaz devam ediyoruz. Tabii çok geri kalmışız. Niye geri kalmışız çünkü yeteri kadar yatırım yapamamışız. Şimdi diyorlar ki 250 milyar dolar özel sektörün borcu var. Var ama özel sektör yatırım yapmış. Biz de sadece üretimde sıkıntı var. İşçilerimizi her konuda kendimiz eğiteceğiz. Bir de marka problemimiz var. Bizim 3-4 tane marka sanayicimiz olsa biraz daha rahatlarız sayın vekilim.”

Onları bürokratik engellerden kurtarmaktır”
Ziyaret sırasında açıklamalarda bulunan MHP Düzce Milletvekili Ümit Yılmaz şu şekilde konuştu: “Sayın bakanımızla görevinden ayrılmadan önce görüşmüştük sizde vardınız. Sakarya Karasu’da mega endüstri bölgesi kuruluyor. Bu proje sayın bakanın ayrılmasından sonra nasıl ilerleyecek bilmiyoruz. Düzce’de marka konusunda çok fazla problemimiz yok. Düzce’de otomotiv yan sanayinin bir alt kolu var. Biz bundan sonra şunu becerebiliriz. Yatırımcının önünü açacak işler yapmalıyız. Bu konuda TSO’ya büyük görev düşüyor. Sizin yapmanız gereken marka değeri olan firmaların önünü açmak ve onları bürokratik engellerden kurtarmaktır.”

1000
icon

Henüz yorum yapılmadı,
İlk Yorum yapan siz olun...

yazarlar YAZARLAR
öne çıkanlar ÖNE ÇIKANLAR
alinti yazarlar ALINTI YAZARLAR
editörün seçtikleri EDİTÖRÜN SEÇTİKLERİ
sondakika SON DAKİKA
  • 15:55
  • 15:04
  • 14:34
  • 16:14
  • 09:25
  • 17:08
  • 17:04
  • 15:05
hava durumu HAVA DURUMU
anket ANKET

Sitemiz yenilendi, tasarımı sizce nasıl ?

e-gazete E-GAZETE
sayfalar SAYFALAR
arşiv HABER ARŞİVİ
linkler LİNKLER
duyurular DUYURULAR
Bu haber ilginizi çekebilir! Kapat

Düzce Manşet Gazetesi - Düzce Asayiş Güncel Sağlık Eğitim Siyaset Spor Haberleri