“VERGİSİZ AKARYAKIT VERİLMELİ”

Gündem 28 Mart 2020 12:03
Videoyu Aç  “VERGİSİZ AKARYAKIT VERİLMELİ”
A
a

Düzce’de koronavirüs nedeniyle taşıma kapasiteleri yarıya düşürülen taşımacı esnafı zor günler yaşamaya başladı. Esnafın ekonomik yönden içinden çıkılmaz bir durumla karşılaşmaması için devlete çağrı yapan esnaf konfederasyonu TESK, “Taşımacı esnafımıza vergisiz akaryakıt verilerek bu zor zamanda desteklenmelidir.” çağrısı yaptı.

Koronavirüsü nedeniyle tüm dünyada olduğu gibi ülkemizde de olağanüstü bir dönemin yaşanıyor. Bu süreçten en fazla olumsuz etkilenen kesimi ise esnaflar oluşturuyor.
Türkiye Esnaf ve Sanatkarlar Konfederasyonu (TESK) Genel Başkanı Bendevi Palandöken, taşımacı esnafını gündemine aldığı açıklamasında, “Bu zorlu dönemde alınan tedbirler, bu virüsten kurtulabilmek için çok büyük önem arz ediyor. Alınan ve alınacak olan tüm tedbirleri sonuna kadar destekliyoruz. Ancak kamyoncu, yolcu taşıma sayısı yarı yarıya düşürülen taksici, halk otobüsü, şehirlerarası otobüs, dolmuşçu, servis aracı gibi taşımacı esnafımızın da bu dönemde desteklenmesi, virüsle mücadele için son derece önemli.” dedi.
“Müşterilerimize özenle hizmet ediyoruz”
Yeni tip korona virüsü (COVİD-19) ile mücadelede toplu taşıma esnafının çok sayıda tedbir aldığının altını çizen TESK Genel Başkanı Bendevi Palandöken “Toplu taşıma sektöründeki tüm esnafımız araçlarını düzenli olarak dezenfekte ediyor. Bulabilen esnafımız mutlaka maskelerini ve eldivenlerini takıyor. Esnafımız kendi imkanlarıyla virüsün bulaşma hızını önleyebilmek için azami çaba içerisinde. Taşımacı esnafımızın bu dönemde çalışma kapasitesi 10’da bire düşerken yolcu taşıma sayısı zorunlu olarak genelge ile yarı yarıya düşürüldü. Taşımacı esnafımızın giderleri de aynı oranda artış olduğu için mali yönden çok sayıda sorunla karşı karşıyalar. Virüsle mücadelede başarı elde edebilmek için bu sorunların da göz ardı edilmemesinde taşımacı esnafının desteklenmesinde fayda var. Bunun için taşımacı esnafımıza vergisiz akaryakıt verilerek bu zor zamanda desteklenmelidir.” diye konuştu.

1000
icon

Henüz yorum yapılmadı,
İlk Yorum yapan siz olun...

yazarlar YAZARLAR
alinti yazarlar ALINTI YAZARLAR
hava durumu HAVA DURUMU
anket ANKET

Sitemiz yenilendi, tasarımı sizce nasıl ?

e-gazete E-GAZETE
sayfalar SAYFALAR
arşiv HABER ARŞİVİ
linkler LİNKLER
duyurular DUYURULAR
Bu haber ilginizi çekebilir! Kapat


Düzce Manşet Gazetesi - Düzce Asayiş Güncel Sağlık Eğitim Siyaset Spor Haberleri