“VATANDAŞLARIMIZIN SIKINTILARINI GİDERECEĞİZ”

Gündem 12 Mayıs 2021 12:53
Videoyu Aç “VATANDAŞLARIMIZIN SIKINTILARINI GİDERECEĞİZ”
A
a

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, Ramazan Bayramı dolayısıyla yayımladığı video mesajında salgınla mücadelede gelinen noktayla ilgili önemli açıklamalarda bulundu. Cumhurbaşkanı Erdoğan, "İnşallah salgını kontrol altına almış olarak bayram sonrasında kontrollü bir şekilde normalleşme adımlarını atıyoruz" sözleriyle normalleşme sürecinin sinyalini verdi.

Cumhurbaşkanı Erdoğan, Ramazan Bayramı nedeniyle bir video mesajı yayınladı. Mesajında bayram sonrası kontrollü normalleşme dönemine girileceğini müjdeleyen Cumhurbaşkanı Erdoğan, bu süre zarfında salgının kontrol altına alınmış olacağını söyledi.
''SINIRLAMALARA GİTMEK MECBURİYETİNDE KALDIK”
Ramazan Bayramı’nı tebrik eden Cumhurbaşkanı Erdoğan, "Her ne kadar salgının yol açtığı sıkıntılar sebebiyle buruk bir bayram geçiriyor olsak da inşallah güzel günler bizi bekliyor. Geçtiğimiz Ramazan Bayramı'nda bu musibetten yıl bitmeden kurtulmayı umut ediyorduk. Ancak daha sonraki aylarda yeni dalgayla tüm dünyayı etkisi altına alan dalganın olumsuzluklarında kaçınılmaz olarak biz de etkilendik. Artan vaka, yoğun bakım ve vefat sayısında milletimize olan sorumluluğumuzun gereği olarak sınırlamalara gitmek mecburiyetinde kaldık.” dedi.
BAYRAM SONRASI KONTROLLÜ NORMALEŞME BAŞLADI
17 günlük tam kapanma dönemine atıfta bulunan Erdoğan, “Ramazan ayını da büyük ölçüde sınırlamaların gölgesinde geçirdik. İnşallah salgını kontrol altına almış olarak bayram sonrasında kontrollü bir şekilde normalleşme adımlarını atıyoruz" sözleriyle de yeniden normalleşme sürecinin müjdesini verdi.
SALGIN TEHDİDİYLE MÜCADELE KARARLILIKLA SÜRECEK
Salgın tehdidiyle mücadelenin bundan sonraki süreçte de kararlılıkla sürdürüleceğini belirten Erdoğan, "Sağlık sistemimizi güçlü tutmanın yanında aşı başta olmak üzere salgın tehdidine karşı gerek her türlü yol ve yöntemi kullanacağız. Bunun zorlu ama arkası aydınlık bir imtihan olduğunun bilinciyle hareket ediyoruz.” dedi.
VATANDAŞIN SIKINTILARI GİDERİLECEK
Tedbir ve kısıtlama nedeniyle ekonomik açıdan zor günler geçiren vatandaşların sıkıntılarının kısa sürede giderileceğini ifade eden Erdoğan, “Salgın tedbirlerinden olumsuz etkilenen her kesime, sıkıntıya düşen her vatandaşımıza destek paketleriyle elimizi uzatıyoruz. Üretimi, istihdamı, büyümeyi, kalkınmayı destekleyecek her adımı atıyor, her desteği veriyoruz. Buna rağmen sıkıntıya düşen, geliri azalan, işi bozulan vatandaşlarımız olduğunu biliyoruz. İnşallah onların sıkıntılarını da en kısa sürede yine biz gidereceğiz" diye konuştu.

1000
icon

Henüz yorum yapılmadı,
İlk Yorum yapan siz olun...

alinti yazarlar ALINTI YAZARLAR
hava durumu HAVA DURUMU
anket ANKET

Sitemiz yenilendi, tasarımı sizce nasıl ?

e-gazete E-GAZETE
sayfalar SAYFALAR
arşiv HABER ARŞİVİ
linkler LİNKLER
duyurular DUYURULAR
Bu haber ilginizi çekebilir! Kapat

Düzce Manşet Gazetesi - Düzce Asayiş Güncel Sağlık Eğitim Siyaset Spor Haberleri