“VATANDAŞLARIMIZA AŞI İÇİN HER KOLAYLIĞI SAĞLIYORUZ”

Sağlık 1 Temmuz 2021 15:26
Videoyu Aç “VATANDAŞLARIMIZA AŞI İÇİN HER KOLAYLIĞI SAĞLIYORUZ”
A
a

Düzce’de aşılamada hız kazanmak için Düzce Belediyesi Şehirlerarası Otobüs Terminali’nde aşı merkezi oluşturularak vatandaşların hizmetine sunuldu. Düzce Valisi Cevdet Atay, otogarda firma yazıhanelerinin olduğu kısımda kurulan merkezi ziyaret ederek yerinde inceledi. Bugün başlayan yeni dönemle ilgili Öncü Haber’e özel açıklamalarda bulunan Vali Atay, “Vatandaşlarımızın aşıya ulaşması için her türlü kolaylığı sağlıyoruz. Artık ana gündemimiz aşı. Lütfen vatandaşlarımız aşılarını olsun” dedi.

Yeni tip koronavirüsle mücadelede bugün itibariyle ‘tam normalleşme’ süreci başladı. Salgının kökünü kazıyacak asıl silah olan aşılamada bu dönemde de hız kazanılması için Düzce Belediyesi, Düzce Valiliği ve İl Sağlık Müdürlüğü eliyle Düzce Belediyesi Şehirlerarası Otobüs Terminali’nde aşı merkezi oluşturularak vatandaşların hizmetine sunuldu.  Böylece terminalden yolculuk yapan vatandaşlar ve terminal çalışanları randevu alınmasına gerek olmaksızın tercih hakkı kendilerinde olmak üzere BioNTech veya SinoVac aşılarını yaptırabilmelerine olanak sağlandı.
Düzce Valisi Cevdet Atay da merkezin faaliyete geçtiği ilk gün otogarı ziyaret ederek çalışmaları yerinde inceledi. Vali Atay’a Düzce İl Sağlık Müdürü Dr. Yasin Yılmaz ve Düzce belediye Başkan Yardımcısı Cengiz Tuncer eşlik etti. Vali Atay, alanda görev yapan sağlık çalışanlarına özverili çalışmalarından dolayı teşekkür ederken verirken olan vatandaşlara da sağlıklı günler diledi. Terminal temasları sırasında sefer saatlerini bekleyen vatandaşlar ve çalışanlarla da sohbet etmeyi ihmal etmeyen Vali Atay, miniklere ise oyuncak hediye etti.
AŞI OLANLAR, OLMAYANLARI AŞIYA DAVET ETTİ
Oluşturulan aşı merkezine gelerek aşılarını olan vatandaşlar da aşı hakkında tereddüdü olanları bir an önce hem kendi iyilikleri hem de toplum sağlığı için bir an önce aşı olmaya davet etti. Merkezde aşı olan vatandaşlardan Niğda Sarıahmet, “Burada çok güzel bir hizmet açılmış. Aşı vatandaşların ulaşabileceği kolaylıkta sunuluyor. Ben de ilk doz aşımı hem kendim ve ailem için hem de toplum bağışıklığının sağlanması için oldum. Herkes de bu konuda duyarlı davranmalı” dedi.
“YOLCULUK YAPANLAR KOLAYCA AŞI OLABİLİYOR”
Öte yandan burada yeni dönemle ilgili Öncü Haber’e özel değerlendirmelerde bulunan Düzce Valisi Cevdet Atay, yeni dönemde en önemli gündemin aşı olduğunun altını çizerek, “Şimdi artık gündemimiz aşı. Aşılama konusunda sağlık çalışanlarımız ilimiz genelinde yaklaşık 140 aşılama merkezinde aşılamalarına devam ediyorlar. Buradan vatandaşlarımıza çağrımızı yeniliyoruz. Lütfen vatandaşlarımız aşılarını olsun. Burada arkadaşlarımız otogarda sırf vatandaşlarımız rahat etsinler diye, zamandan tasarruf etsinler diye, bu zaman boşluğunda bile aşılarını olsunlar diye, bir aşılama merkezi kurdular. Burada yolculuk esnasında insanlar otobüsten iniyor hemen aşısını olabiliyor. Çok güzel bir kolaylık.” dedi.
“YENİ DÖNEMDE DE MASKELERİMİZİ TAKIYORUZ”
Vatandaşların aşıya ulaşmasını kolaylaştırmak için her türlü tedbir ve çalışmayı yaptıklarını belirten Atay, “Şehir merkezinde, fabrikalarda ve şehrin belli yerlerinde bu merkezleri kurduk. Sırf vatandaşlarımız rahatça aşılarını olsunlar diye. Tüm vatandaşlarımıza çağrımızı yeniliyorum; Lütfen herkes aşısını olsun. Yeni dönemde de yine maskelerimizi takıyoruz. Sırf dikkat etmek açısından, bu işin önemini anlatmak açısından maskelerimizi takıyoruz.” diyerek normalleşme sürecinde de maske, mesafe ve temizlik kurallarına uymanın önemine değindi.

1000
icon

Henüz yorum yapılmadı,
İlk Yorum yapan siz olun...

alinti yazarlar ALINTI YAZARLAR
hava durumu HAVA DURUMU
anket ANKET

Sitemiz yenilendi, tasarımı sizce nasıl ?

e-gazete E-GAZETE
sayfalar SAYFALAR
arşiv HABER ARŞİVİ
linkler LİNKLER
duyurular DUYURULAR
Bu haber ilginizi çekebilir! Kapat

Düzce Manşet Gazetesi - Düzce Asayiş Güncel Sağlık Eğitim Siyaset Spor Haberleri
kklklllkkdsa