“VAAT ETTİNİZ, 2018’DE YAPIN!”

Gündem 29 Aralık 2017 16:00
Videoyu Aç “VAAT ETTİNİZ, 2018’DE YAPIN!”
A
a

2018 yılına sayılı günler kala parti binasında kameraların karşısına geçen Saadet Parti İl Başkanı Birkan Mertol, geçtiğimiz günlerde Öncü Haber’in gündeme getirdiği hala hayata geçirilmeyen projeleri sıralayarak, iktidara sesledi: “Düzce’ye vaat ettiğiniz yatırımları 2018 yılında gerçekleştirin!” çağrısı

Saadet Partisi Düzce İl Başkanı Birkan Mertol parti binasında yaptığı basın açıklaması ile ülke ve Düzce gündemini değerlendirdi.

2018 yılı OHAL’siz bir Türkiye olsun, Meclis’in yerini saray aldı”
2018 yılında daha yaşanabilir ve OHAL’siz bir Türkiye istediklerini ifade eden Mertol, şunları kaydetti: “2018 yılından en büyük beklentimiz. OHAL’siz bir Türkiye olduğunun altını çizmek istiyorum. “Türkiye 20 Temmuz 2016 yılından bu yana OHAL ile yönetiliyor. 15 Temmuz’dan bu yana 30 ayrı KHK yayınlandı. Neredeyse KHK ile düzenlenmeyen tek bir konu, tek bir alan kalmadı. Kanunun yerini kararname, meclisin yerini saray, 80 milyonun iradesini bir kişi aldı. Binlerce insan bir kararname ile ihraç ediliyor. Devasa kuruluşlar bir kararname ile kapatılıyor. Anayasa ile teminat altına alınmış temel ve hak ve özgürlükler bir kararname ile rafa kaldırılıyor. Bu yüzden bizim 2018 yılına ilişkin ilk temennimiz OHAL’siz bir Türkiye’dir.”

Taşeron işçiye lütuf değil, hakkıdır”
Taşeron işçilerin kadroya alınmasına ilişkin de bir değerlendirmede bulunan Mertol, şu ifadelerde bulundu: “Türkiye’de 1 milyona yakın taşeron işçinin kadroya alındı. Bu sevindirici bir karar olmakla birlikte eksik bir karardır. Özellikle de taşeron işçilerin daha önce ortaya çıkan haklarından feragat etmeye zorlanmaları son derece yanlıştır. Bu adilane bir tutum değildir. Taşeron işçiye kadro bir lütuf değil işçinin hakkıdır. ‘Biz size kadro ihsan ettik, biz ne diyorsak onu kabul edeceksiniz’ anlayışı son derece yanlış bir anlayıştır. Biz taşeron işçilerin kayıtsız şartsız kadroya alınmalarını talep ediyoruz.”Düzce Belediye Başkanı Dursun Ay’ın şehir merkezinde bulunan cami tuvaletlerini ücretsiz yapmasından dolayı teşekkür eden Mertol, “İnönü Parkı’ndaki tuvaletin durumu ne olacak?” dedi.

Yatırımların hızlanması gerekiyor”
Son olarak, kaderi 2018 yılını bekleyen yatırım ve projelerin bir an önce hızlandırılması gerektiğini kaydeden Mertol, şöyle konuştu: “Faruk Özlü Bey yaptığı sunumla bakan olduktan sonra Düzce’de yatırımların hızlandırıldığını beyan ediyor. Biz kendisine bu konuda yaptığı destekten dolayı teşekkür ediyoruz. Ama Saadet Partisi olarak yatırımların Düzce’miz için yeterli olmadığını, 2018 yılı için vaat edilen Efteni Gölü Projesi, çevre yolları projesi, Efteni Otel’in devri, atık su ve temiz su arıtma tesislerinin hızlandırılması önem arz etmektedir.”

 

1000
icon

Henüz yorum yapılmadı,
İlk Yorum yapan siz olun...

yazarlar YAZARLAR
alinti yazarlar ALINTI YAZARLAR
hava durumu HAVA DURUMU
anket ANKET

Sitemiz yenilendi, tasarımı sizce nasıl ?

e-gazete E-GAZETE
sayfalar SAYFALAR
arşiv HABER ARŞİVİ
linkler LİNKLER
duyurular DUYURULAR
Bu haber ilginizi çekebilir! Kapat


Düzce Manşet Gazetesi - Düzce Asayiş Güncel Sağlık Eğitim Siyaset Spor Haberleri