“UZUN VADEDE HER ZAMAN KAZANDIRIR”

Gündem 3 Ocak 2020 17:33
Videoyu Aç “UZUN VADEDE HER ZAMAN KAZANDIRIR”
A
a

Yatırım yapacak veya hediye almayı düşünen vatandaşların yakından takip ettiği altın fiyatları yükselişte. 2019 yılına gram altın 218 TL ile başlarken, yıl sonuna gelindiğinde ise gram altın fiyatı 291 TL’yi gördü. Öncü Haber ekibi artan altın fiyatlarını ve altına yapılan yatırımı uzmanlarına sordu. Düzceli kuyumcular, “Kısa vadede kaybettirebilir ama uzun vadede her zaman kazandırır.” ifadelerini kullandı.

2019 yılında Türkiye’de ekonomik belirsizliklerin artmasıyla beraber altın, yatırımcıların en gözde varlıklarından biri oldu. Altının hem risk azaltıcı hem gelir artırıcı etkisinin yatırımcıların kararını önemli ölçüde etkiliyor. Öncü Haber ekibi artan altın fiyatlarını ve altına yapılan yatırımı uzmanlarına sordu.
“Altın kazandırmaya devam edecek”
Altının kazandırmaya devam edeceğini belirten Cahit Vuruş şunları söyledi: “Yaklaşık iki senedir kuyumculuk yapıyorum. 2020 yılında vatandaşlarımız altına güvenerek yatırım yapabilir. 2019 yılında 218 lira ile başlayıp 291 lira ile seneyi kapattı. Bu sene de aynı şekilde altın kazandırmaya devam edecektir. Kısa vade olarak değil de uzun vade de altın her zaman kazandırabilir. Vatandaşlarımız altına güvenli bir şekilde yatırım yapabilir.”
“Altın uzun vadede her zaman kazandıran yatırımdır”
Altının uzun vadede her zaman kazandıracağını ifade eden Ersin Serter şöyle konuştu: “16 yıldır bu sektörde çalışmaktayım. Altın uzun vadede her zaman kazandıran yatırım aracıdır. Altın zaten güvenli liman olarak geçer. Uzun vadede kesin kazandırır altın. Kısa zamanda da kazandırdığı görülmüştür.  Öncelikle insanlar altını güvendikleri yerden almaları gerekmektedir. Piyasada düşük ayarda altın çok fazla bulunmaktadır, güvenilir ve eski kuruluşları tercih etmelerinde her zaman da fayda var.”
“Altın güvenilir bir yatırım aracıdır”
Altının güvenli bir liman olduğunu söyleyen Sercan Şen şunları kaydetti: “30 yıllık bir geçmişimiz var. Altın yılardan beri insanlarımız tarafından bir yatırım aracı olarak görünüyor. Altının bu zamana kadar kaybettiği görülmemiştir. Kısa vadede kaybettirebilir ama uzun vadede her zaman kazandırabilir. Altın güvenilir bir yatırım aracıdır.”
2020 güncel altın alış fiyatları ise şöyle:
Gram Altın: 296,60
Çeyrek Altın: 474,13
Yarım Altın: 945,29
Tam Altın: 1.955,78
Cumhuriyet Altın: 1.964,00
 
1000
icon

Henüz yorum yapılmadı,
İlk Yorum yapan siz olun...

yazarlar YAZARLAR
alinti yazarlar ALINTI YAZARLAR
hava durumu HAVA DURUMU
anket ANKET

Sitemiz yenilendi, tasarımı sizce nasıl ?

e-gazete E-GAZETE
sayfalar SAYFALAR
arşiv HABER ARŞİVİ
linkler LİNKLER
duyurular DUYURULAR
Bu haber ilginizi çekebilir! Kapat

Düzce Manşet Gazetesi - Düzce Asayiş Güncel Sağlık Eğitim Siyaset Spor Haberleri